|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/22]

قدردانی معاون حزب‌الله از مواضع وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب  

قدردانی معاون حزب‌الله از مواضع وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب

دوشنبه 22 مهر 1398

معاون حزب‌الله از صحبت‌های وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب مبنی بر ضرورت بازگشت سوریه به این اتحادیه قدردانی و آن را شجاعانه توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، « شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان از «موضع شجاعانه» جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در نشست هفته جاری و تأکید وی بر لزوم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تشکر کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، شیخ نعیم قاسم گفت: زمان آن رسیده که سوریه با افتخار بازگردد زیرا سران، ارتش و ملت این کشور در برابر خطرناک‌ترین توطئه برای تخریب سوریه مقاوم ایستادگی کردند، توطئه‌ای که مقدمه‌ای برای توانمندسازی اسرائیل در منطقه بود. زمان آن رسیده که حمام خون، تروریسم و موج آوارگی به راه افتاده به دلیل سیاست‌های آمریکا، متحدانش و حمله آنها به سوریه متوقف شود.

وی خطاب به باسیل تصریح کرد، این صحبت‌ها در زمان خود بیان شد تا شاید کسانی را که به وعده‌ها و حمایت‌های کاذب دل خوش کرده‌اند، بیدار کند و سران عرب بدانند گفت‌وگو و همکاری برای حل مسایل به سود همه است و باعث قطع دست اشغالگران، متجاوزان و تروریست‌هایی می‌شود که آمریکا و رژیم صهیونیستی آنها را مدیریت می‌کنند.

جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در نشست هفته جاری اتحادیه عرب در قاهره اعلام کرد: ما امروز نه علیه ترکیه بلکه به خاطر سوریه در اینجا گردهم آمده‌ایم و حال آنکه سوریه غایب است.

وی خواستار بازگشت سوریه به کرسی خود در اتحادیه عرب پس از غیبت هشت ساله شد و افزود: آیا هنوز وقت آن نرسیده که سوریه به آغوش اتحادیه عرب بازگردد؟ آیا وقت آن نرسیده که به حمام خون، تروریسم، موج آوارگی و بی‌خانمان شدن (سوری‌ها) پایان داده شود؟

وی همچنین یکشنبه (دیروز) بر قصد خود برای سفر به سوریه تأکید کرد و گفت، این سفر «نزدیک» است.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:434244!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)