|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در بیروت:
[1398/03/11]

قدس پایتخت فلسطین و قبله آزدیخواهان جهان است  

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در بیروت:

قدس پایتخت فلسطین و قبله آزدیخواهان جهان است

۱۰ خرداد ۱۳۹۸

بیروت- ایرنا- نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش اسلامی فلسطین (حماس) در بیروت با تاکید بر اینکه قدس پایتخت همه فلسطینی ها و قبله آزادیخواهان جهان است، از مواضع و حمایت های اصولی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص قدردانی کرد.

صالح العاروی به خبرنگار ایرنا در بیروت گفت: قدس قضیه امت مسلمان و قطب نمای آزادیخواهان است و جمهوری اسلامی از زمان پیروزی انقلاب به صورت عملی از آن حمایت کرده است.

وی افزود، رژیم صهیونیستی همچون غده سرطانی در بدن امت اسلامی است که باید ریشه کن شود.

وی تصریح کرد: ایران با تمام امکانات از نیروهای مقاومت که با رژیم صهیونیستی به مقابله برخاسته‌اند، حمایت می‌کند و در این مسیر هزینه‌های زیادی داده است، اکنون شایسته است که از سوی امت مسلمان مورد قدردانی قرار گیرد، نه اینکه با آن مخالفت شود.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در بیروت تاکید کرد: ملت‌های مسلمان محور مقاومت هستند؛ محوری که روز به روز در حال پیشرفت و قدرت گرفتن است و کسانی که در برابر آن قد علم کردند در حال ضعیف شدن هستند و هیچ نظامی در دنیا نمی‌تواند اراده امت مسلمان را شکست دهد.

وی ادامه داد: ایران خطری برای منطقه نیست که گروه‌هایی برای مقابله با آن جمع شوند، جمهوری اسلامی با مصالح و اراده ملت‌های مسلمان همراه است و کسانی که با آن دشمنی می‌کنند، دشمنان امت مسلمان هستند.

** فلسطینی‌ها بر سر قدس و سرزمین خود سازش نمی‌کنند

العاروری با تاکید بر اینکه ملت فلسطین به احیای حقوق خود پایبند است و در این زمینه هیچ خللی صورت نمی‌گیرد، گفت: فلسطینی‌ها بر سر سرزمین و حقوق خود سازش نمی‌کنند.

وی سپس با اشاره به کنفرانس بحرین که به زودی برگزار خواهد شد، گفت: جوهر آن، سازش در مورد فلسطین و دستاوردهای مالی و شکوفایی اقتصادی مطابق با افکار "بنیامین نتانیاهو" است که دولت آمریکا مجری آن شده و متأسفانه برخی دیگر در منطقه نیز با آن همراه شده‌اند.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در بیروت گفت: آنان به دنبال سازش ملت و امت ما بر سر قدس، فلسطین و مسجد الاقصی با پول و شکوفایی اقتصادی هستند، اما ملت فلسطین حتی کسانی که طرفدار راه حل مسالمت آمیز هستند، سازش در مورد فلسطین را نپذیرفتند از همین رو مطمئنم کنفرانس بحرین و پس از آن معامله قرن به جهنم می‌روند و هیچ تأثیری بر منطقه نخواهند داشت.

** قدس امانت رسول الله (ص) است

العاروری تاکید کرد: قدس امانت رسول الله (ص) برای امت اسلامی است، موضوع قدس فقط مخصوص فلسطینی‌ها نیست، بلکه به کل عرب‌های مسلمان، مسیحی و سنی و شیعیه مربوط است و همه مسئولان در تلاش برای باز پس گیری این امانت هستند.

وی از مواضع عملی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حقوق فلسطینیان و آزادی قدس شریف تشکر کرد و گفت این مواضع با وجود هزینه‌هایی که برای ایران داشته پا برجا مانده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413528!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)