|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/25]

قطر عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد  

قطر عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

 شنبه 24 آذر 1397 

"'شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی" وزیر خارجه قطر اقدام برخی کشورهای عربی برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، محمد بن عبدالرحمن در نشست بین المللی دوحه که امروز (شنبه ) افتتاح شد، با انتقاد از برخی کشورهای عربی، اقدام آنها در عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را عبور از "خط قرمز" شروط طرح صلح اعراب با این رژیم دانست.
نشست بین المللی دوحه به مدت دو روز (امروز و فردا) در چهار محور اساسی امنیت، صلح، میانجیگری، پیشرفت اقتصادی و تحولات منطقه برگزار می شود و آینده انرژی و تحولات خاورمیانه مهم ترین محور آن را تشکیل می دهد.
طرح سازش موسوم به صلح اعراب و رژیم صهیونیستی توسط اتحادیه عرب در مارس ( اسفند ) سال 2002 در بیروت به تصویب رسید.
محمد بن عبدالرحمن گفت: طرح موسوم به صلح اعراب و اسرائیل که مورد حمایت همه کشورهای عربی است، هرگونه ارتباط با رژیم صهیونیستی را منوط به عقب نشینی این رژیم از همه سرزمین های عربی اشغال شده توسط آن در ژوئن (خرداد) 1967 دانسته که از آن زمان تاکنون هیچگونه دستاوردی برای مساله فلسطین نداشته است.
وزیر خاجه قطر افزود: می بینیم بیشتر کشورهای عربی عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را قبل از حل مساله فلسطین انتخاب کرده اند، در حالی که هیچگونه تغییری در عملکرد این رژیم وجود ندارد.
وی ادامه داد: حل مساله فلسطین و دستیابی به صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان موجب تقویت صلح در منطقه خواهد شد.
"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی ماه گذشته در سفر به سلطنت عمان با "سلطان قابوس بن سعید" دیدار وگفت وگو کرد.
نتانیاهو پس از آن ادعا کرد که به دیگر کشورهای عربی نیز سفر خواهد کرد و رسانه های خبری، بحرین را هدف سفر بعدی وی خواندند، در حالی که منامه این مساله را تکذیب کرد.

 

العالم

Parameter:377430!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)