|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/27]

قطر و روسیه توافقنامه امنیتی امضا کردند  

تهران- ایرنا- منابع خبری روز سه‌شنبه از امضای توافقنامه امنیتی وزیران کشور قطر و روسیه در دوحه خبر دادند.

قطر و روسیه توافقنامه امنیتی امضا کردند

۲۶ آذر ۱۳۹۸

تهران- ایرنا- منابع خبری روز سه‌شنبه از امضای توافقنامه امنیتی وزیران کشور قطر و روسیه در دوحه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، این توافق امنیتی در دیدار میان «ولادیمیر کولوکولتسیو» وزیر کشور روسیه و «عبدالله بن ناصر آل ثانی» نخست ‌وزیر و وزیر کشور قطر امضا شد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار دو طرف در خصوص همکاری های دوجانبه و راه های گسترش همکاری ها و موضوعات مشترک، گفت وگو و رایزنی کردند.

خبرگزاری قطر جزئیات بیشتری از این دیدار گزارش نکرده است.

پیش‌تر نیز «الکساندر استاگلو» رییس شورای اداری «صندوق روس کنگرس» در حاشیه همایش دوحه که در روزهای گذشته برگزار شد، از امضای توافقنامه هماهنگی سرمایه گذاری بین قطر و روسیه خبر داده بود.

دولت روسیه نیز روز دوشنبه اعلام کرد که قرار است بزودی توافقنامه لغو روادید با قطر، میان مسکو و دوحه به امضا برسد.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه و شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز خردادماه امسال در حاشیه نشست سران تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (سیکا) در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان با یکدیگر دیدار داشتند و بر گسترش همه‌جانبه روابط با یکدیگر تأکید کردند.

صندوق سرمایه گذاری های روسیه و قطر نیز در زمان حاضر با میزان دو میلیارد دلار مشغول فعالیت است و پیش بینی می شود که این مبلغ به ۱۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

روابط قطر و روسیه ظرف سال های گذشته افزایش داشته است. اخیراً رئیس جمهوری روسیه از کشورهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی نیز که روابط خوبی با قطر ندارند، دیدن کرده بود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:450316!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)