|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/07]

لاریجانی: حزب‌الله یک جریان تاثیرگذار/ مجاهدان جایگاه عزت دارند و نه غربت  

لاریجانی: 

حزب‌الله یک جریان تاثیرگذار/ مجاهدان جایگاه عزت دارند و نه غربت

۶ آبان ۱۳۹۸ 

دامغان- رئیس مجلس ایران اسلامی با بیان اینکه مجاهدان جایگاه عزت دارند، گفت: امروز قدرت‌های اصلی تنها دولت‌ها نیستند و بلکه جریان‌های مجاهدانه مانند حزب‌الله یک جریان تاثیرگذار محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی شامگاه دوشنبه در چهارمین اجلاسیه مجاهدان در غربت به میزبانی دانشگاه دامغان بابیان اینکه جریان‌های مجاهدانه، جریان‌های در غربت نیستند چراکه تأثیرگذار در خاورمیانه هستند، ابراز کرد: مجاهدان امروز پیشگام هستند. 

وی بابیان اینکه امروز قدرت های اصلی تنها دولت‌ها نیستند و بلکه جریان‌های مجاهدانه مانند حزب‌الله یک جریان تأثیرگذار محسوب می‌شوند، افزود: امروز باید گفت طرح‌های صلح هیچ‌کدامشان پایبند نیستند چراکه راهی جز مقاومت برای فلسطینی‌ها باقی نمانده است و همچنین وقتی استکبارگران با عبارات موهن با مسلمانان سخن می‌رانند مگر راهی جز ایستادگی می‌ماند.

مجاهدان جایگاه عزت دارند و نه جایگاه غربت

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مجاهدان جایگاه عزت دارند و نه جایگاه غربت، تصریح کرد: باید جایگاه این عزیزان را قدر دانست.

لاریجانی بابیان اینکه غرب هرگز از فکر نفت خاورمیانه بیرون نمی‌آید، گفت: کسینجر یکی از سیاست‌مداران آمریکایی می‌گوید «غرب همیشه با اعراب مانند موجوداتی مادون انسان رفتار کرده است و ازنظر آن‌ها مردمان آنجا فقط ساکنان سرزمین عربی هستند نه مالکان».

وی بابیان اینکه برژنسکی مشاور امنیت ملی آمریکا می‌گوید در فرهنگ این منطقه کینه عظیم علیه دنیای غرب وجود دارد، افزود: یکی از مسائلی که او مطرح می‌کند این است که ادعای آمریکا در خصوص ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران بی‌معنی است اصولاً من ایران را اسیر می‌دانم که در اغلب کشورهای خاورمیانه چنین چیزی را نمی‌بینید در ایران انسجام واقعی وجود دارد و این کشور دولتی مستحکم و ملیت پایدار دارد و اسرائیل تنها دولتی است که ۱۰۰ تا ۲۰۰ بمب هسته‌ای دارد که برای قتل‌عام کافی است بنابراین پرداختن غرب به موضوع ساخت بمب اتمی از سوی ایران مصداقی از حقه‌بازی است.

استقامت در سختی‌ها یک امر کلیدی و مهم

رئیس مجلس بابیان اینکه رفتار غرب با یمن، فلسطین، عراق و ... راهی جز مقاومت و مجاهدت نمی‌گذارد، ابراز کرد: بیش از یک‌میلیون عراقی طی سال‌های اخیر کشته و مجروح شدند و امروز ترامپ می‌گوید ما اشتباه کردیم و فقط نفت را می‌خواهیم.

لاریجانی بابیان اینکه امام رضا علیه‌السلام فرمود کسی مؤمن حقیقی است که سه خصلت را داشته باشد، سنت خدا که رازداری است، سنت نبوی که مدارا با مردم محسوب می‌شود و سنت ولی خدا که پایداری، استقامت و شکیبایی در سختی است، گفت: استقامت در سختی‌ها یک امر کلیدی و مهم است. 

وی بابیان اینکه در قرن گذشته حوادث مهمی همچون انقلاب مشروطه را سپری کردیم که نقش علمای نجف و تهران در آن برجسته بود، تأکید داشت: نهضت تنباکو در کشور ما نقش و تأثیرگذاری علما را در کشور نشان داد.‌

لاریجانی با ابراز اینکه انقلاب مشروطه به تمام اهداف خود نرسید اما بیداری خاصی را در میان اقشار جامعه خلق کرد، افزود: از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، ازآنجاکه در انقلاب مشروطه مردم را از صحنه کنار زدند، این انقلاب به اهداف خود نرسید. 

مسئله جهاد با حرکت انقلاب ایران رشد یافت

رئیس قوه مقننه در ادامه گفت: اگر امروز موضوع فلسطین مسئله مهم جهان اسلام محسوب می‌شود، به خاطر مقاومت‌های انجام‌شده مجاهدان درگذشته است از سوی دیگر باید گفت مهم‌ترین مسئله و حادثه قرن اخیر، انقلاب اسلامی ایران بود که با هدایت امام (ره) به سرانجام رسید.

لاریجانی بابیان اینکه انقلاب ما با محورهایی ارزشمندی همچون اسلامیت، حرکت خود را آغاز کرد، تاکید داشت: مسئله جهاد با حرکت انقلاب ایران در میان مسلمانان رشد یافت.‌

وی با باین اینکه تروریست‌ها و تکفیری‌ها چهره غلطی را از دین نشان دادند، ابراز داشت: مجاهدان جان خود را می‌دهند که راحت خلق ایجاد شود اما تروریست‌ها به‌دنبال وحشت خلق هستند حال آنکه امروز مجاهدان جایگاه غربت ندارند، بلکه پیشگام در منطقه بوده و عزت دارند.

رئیس مجلس با بیان اینکه امروز نه فقط دولت‌ها، بلکه جریان‌های مجاهدانه نیز قدرت‌های مهم منطقه هستند، گفت: آمریکا در منطقه ما کشتار به راه انداخته و ماجرا می آفریند، چرا که به دنبال نفت و ثروت این منطقه است.

به گزارش خبرنگار مهر، پرچم متبرک به حرم حضرت زینب کبری(س) توسط چند تن از مجاهدان سوریه به علی لاریجانی اهدا شد.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:436054!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)