|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/05/02]

مالزی خواستار مقابله با مصوبه نژادپرستانه رژیم صهونیستی شد  

مالزی خواستار مقابله با مصوبه نژادپرستانه رژیم صهونیستی شد

دوشنبه 01 مرداد 1397

کوالالامپور- ایرنا- دولت جدید مالزی مصوبه نژادپرستانه اخیر پارلمان رژیم صهیونیستی را با عنوان «کشور یهود» بشدت محکوم کرد و خواستار واکنش سریع جامعه جهانی برای مقابله با این اقدام شد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه مالزی روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد دولت این کشور اقدام اخیر پارلمان صهیونیستی در تصویب «کشور یهود» را بشدت محکوم می کند.
پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) روز پنجشنبه 19 جولای (28 تیر) لایحه تبعیض‌آمیز «کشور یهود» را تصویب و تایید کرد.
وزارت امورخارجه مالزی در بیانیه خود از جامعه بین المللی خواست اقدامات فوری برای فراخواندن اسرائیل به لغو قوانین و سیاست های نژادپرستانه و سرکوبگرانه را آغاز کند.
در این بیانیه تاکید شده است: این حرکت اسرائیل صرفا تلاش های صلح برای دستیابی به یک قطعنامه جامع و کامل در مورد منازعه فلسطین را پیچیده و تضعیف خواهد کرد.
در بیانیه دولت مالزی آمده است: این مصوبه تبعیض‌آمیز که به نام «کشور یهود» شهرت یافته و در پارلمان اسرائیل تصویب شده، سراسر سرزمین فلسطین را کشوری فقط برای صهیونیست‌ها دانسته است.
بر اساس مصوبه پارلمان رژیم صهیونیستی، زبان عبری نیز به عنوان زبان رسمی شناخته شده و زبان عربی را فقط زبان 'شرایط ویژه' اعلام کرده است.
در بیانیه دولت ماهاتیر تاکید شده است: مالزی بر موضع حمایت از حقوق مشروع مردم فلسطین به عنوان یک کشور مستقل فلسطین با تحقق راهبرد دو دولت بر اساس مرزهای پیش از 1967 به پایتختی قدس، پایدار است.
مصوبه نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی تاکنون توسط دولت ها و ملت های مختلف در سراسر جهان محکوم شده است.
مالزی در جنوب شرق آسیا روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و دولت و مردم این کشور همواره از حامیان مردم فلسطین بوده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز در واکنش به مصوبه نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، ضمن محکومیت این اقدام اظهار داشت: رژیم نامشروع و نژاد پرست صهیونیستی بر اساس اشغال فلسطین و قتل عام صاحبان اصلی سرزمین آن شکل گرفته و اقدام اخیر پارلمان این رژیم تایید دیگری بر ماهیت و رویکرد نژادپرستانه این رژیم در طول ۷۰ سال گذشته است.
بهرام قاسمی افزود: حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی و اقدام دولت ترامپ در انتقال سفارت این کشور به قدس و تلاش برخی از کشورهای عربی در عادی سازی روابط با غاصبان سرزمین فلسطین و عدم مجازات این رژیم بدلیل نقض قوانین و مقررات بین المللی و کشتار روزانه مردم مظلوم فلسطین، موجب گستاخی آنان در تداوم سیاست یهودی سازی فلسطین و پاکسازی قومی آن شده که بی شک بی ثباتی و افزایش ناامنی بیشتر را در منطقه بدنبال خواهد داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه عصر نژاد پرستی و آپارتاید به پایان رسیده است، تاکید کرد: نژاد پرستی در فلسطین اشغالی نیز با همت و مقاومت مردم فلسطین و ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان برچیده خواهد شد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:351753!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)