|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/04/21]

ماکرون هم از نتانیاهو خواست طرح اشغال را کنار بگذارد  

رئیس‌جمهور فرانسه از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری را اجرا نکند.

ماکرون هم از نتانیاهو خواست طرح اشغال را کنار بگذارد

شنبه 21 تیر 1399

رئیس‌جمهور فرانسه از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری را اجرا نکند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از درخواست نخست‌وزیر انگلیس از رژیم صهیونیستی برای کنار گذاشتن طرح اشغال بخش‌های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری، این بار رئیس‌جمهور فرانسه نیز چنین درخواستی را تکرار کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، کاخ الیزه امروز (جمعه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «امانوئل ماکرون» در تماس تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، از او خواسته تا از اجرای طرح اشغال صرف‌نظر کند.

در این بیانیه آمده است: «[ماکرون] به او (نتانیاهو) یادآوری کرد که فرانسه به صلح در خاورمیانه متعهد است و از او خواست تا از انجام هر اقدامی برای الحاق اراضی فلسطینی‌ها اجتناب کند».

به نوشته وبگاه «عروتص‌شوع» کاخ الیزه همچنین افزود: «او (ماکرون) تاکید کرد که چنین اقدامی مخالف قوانین بین‌المللی است و می‌تواند احتمال [دستیابی] به راهکار دو دولتی و همچنین ایجاد صلح پایدار و عادلانه بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را به خطر بیاندازد».

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. 

پیشتر «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس دو مرتبه - یک بار در تماس تلفنی با نتانیاهو و بار دیگر طی یادداشتی در نشریه صهیونیستی - با ابراز نگرانی مجدد از طرح اشغال کرانه باختری، از وی خواست این طرح را کنار بگذارد.

روز سه‌شنبه نیز وزرای خارجه فرانسه، آلمان، مصر و اردن در بیانیه‌ای مشترک ضمن موضع‌گیری علیه طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال سی درصد کرانه باختری، درباره پیامدهای آن هشدار دادند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:459632!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)