|
|
0.0 (0)
[1395/12/09]

متن کامل سخنرانی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین  

دکترلاریجانی در افتتاحیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین:

نگاه قانون اساسی ایران به وحدت مسلمانان‌و حمایت از مستضعفان/ قانون گذاری مجلس شورای اسلامی در جهت حمایت از فلسطین

رییس مجلس شورای اسلامی ابعاد ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را تشریح کرد.

 

متن کامل سخنرانی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با حمد و ثنای الهی و درود بر پیامبر رحمت محمد مصطفی (ص) و اولیای عظیم الشأن اسلام، به محضر شریف رهبر معزز انقلاب اسلامی و همه میهمانان عزیز سلام عرض می کنم و قدوم مبارک روسای پارلمان ها و هیات های پارلمانی و صاحب نظران و فعالان آزادیخواه و مسئولان محترم جمهوری اسلامی را گرامی می دارم.

سروران عزیز مستحضرید که در اصول مختلف قانون اساسی جمهوری اسلامی مخصوصاً اصول سوم، یازدهم، چهاردهم، یکصد و پنجاه و دوم و یکصد و پنجاه و چهارم، بر دو موضوع تاکید جدی شده است:

یکم: تلاش برای وحدت ملل اسلامی در همه ابعاد

دوم: حمایت بی دریغ از مستضعفان و دفاع از مبارزه حق طلبانه آنان 

بی تردید، مردم شریف فلسطین در این عهد و زمانه سرآمد مظلومیت هستند که باید مورد حمایت جدی واقع شوند.

از جانب دیگر، رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (رحمه الله علیه) در خطابات خود مکرر و در وصیتنامه سیاسی خویش موکداً، همگان را به حمایت بی دریغ از ملت فلسطین و مبارزه شجاعانه با استکبار و غده سرطانی منطقه، صهیونیسم، سفارش نمودند و مجلس شورای اسلامی برای تحقق این افکار بلند، قانونی برای حمایت همه جانبه از ملت فلسطین تصویب نمود که تشکیل این اجلاس از ثمرات آن است.

میهمانان گرامی

اینک در شرایطی قرار داریم که ملت عزیز فلسطین در مظلومیت مضاعف قرار گرفته اند، از طرفی رژیم بدخیم صهیونیستی، فشارهای خود را بر این ملت تشدید نموده به طوری که برخلاف همه نظامات حقوق بشری و حتی معاهدات سست گذشته خود با تصویب کنیست، شهرک سازی در کرانه باختری و قدس را افزایش داده است و از طرفی با نهایت پلیدی، آشفتگی امنیتی منطقه را دامن می زند تا جایی که با گستاخی مساعدت به گروه های تروریستی را اعلام می کند. به این قصد که کشورهای اسلامی را دچار فرسایش درونی کند و مهمتر، با انگیزه موذیانه به دنبال رخنه در کشورهای منطقه می باشد تا آنان جای دشمن اصلی را با دشمنان موهون و فرضی بدل نمایند و از این طریق فضای تفرق در منطقه را افزایش داده و فرصت تنفس شیطانی کسب کند.

لذا این همایش در چنین متنِ حساس ظهور یافته و ماموریتی سنگین در بازارآفرینی وفاق مسلمانان با محوریت حمایت جدی از ملت عزیز فلسطین برعهده دارد.

از خداوند متعال توفیق در تحقق این قصد تعالی بخش را خواستاریم.

از همه سروران گرامی به خصوص میهمانان عزیز فلسطینی و نیروهای مقاومت که دعوت مجلس شورای اسلامی را پذیرفتند سپاسگزارم و قدردانی مراحم آنانم.

و از محضر شریف رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (دامت برکاته) تقاضا دارم با سخنرانی خویش، آغازگر مبارک این همایش گردند. 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

1395/12/03

 

 


 

منبع:
Parameter:227261!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)