|
|
0.0 (0)
بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
[1398/07/12]

مجامع جهانی از انفعال در قبال خشونت‌های صهیونیست‌ها خارج شوند  

مجامع جهانی از انفعال در قبال خشونت‌های صهیونیست‌ها خارج شوند

۱۳۹۸/۷/۱۲

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در بیانیه‌ای تاکید کرد: با توجه به حجم خشونت‌های صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین، خروج مجامع جهانی از انفعال یک ضرورت است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس،‌ دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد که با توجه به حجم خشونت‌های سازمان یافته صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین، خروج جوامع و مجامع جهانی از انفعال یک ضرورت است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتِی حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقِّ ۗ وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا (سوره اسری آیه ۳۳)»

با سلام به سرور شهیدان حسین بن علی (ع)، با درود به روح پر فتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، شهدای مدافع حرم، شهدای مقاومت و فلسطین بالاخص شهید محمد الدره. رمز همبستگی با نوجوانان و جوانان فلسطینی در مقابله با دژخیمان و ددمنشان صهیونیستی که برای فرو نشاندن عطش خون آشامی خود از خون پاک یک نوجوان هم نگذشتند، سالگرد و یادآورده شهادت این نوجوان فلسطینی که مجلس شورای اسلامی آن را به عنوان روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی تصویب نموده را خدمت همه حضار و شرکت کنندگان در این نشست تبریک عرض می‌کنم.

ماجرای فلسطین قصه تلخ جهان امروز است. جهانی که در آن یک سرزمین اشغال شده و مردمش اخراج می‌شوند، اما از اشغالگر حمایت می‌شود. جهانی که یک ملت در معرض شدیدترین تهاجمات و خشونت‌ها قرار می‌گیرد، اما مهاجم حمایت می‌شود. جهانی که در آن نفوس انسانی تنها به جرم مقاومت در برابر ظالم سلاخی می‌شوند، اما سلاخ حمایت می‌شود. کودک فلسطین، محمد الدره را در منظر و مرعای شبکه‌های تلویزیونی در آغوش پدر با تیر مستقیم به شهادت می‌رسانند، اما قاتل حمایت می‌شود. کودک فلسطین، محمد ابوخضیر را در راه مسجد با ریختن بنزین در دهان به آتش می‌کشند، اما قاتل حمایت می‌شود. تلخی قصه فلسطین در انباشت تضاد‌هایی از این جنس است. یعنی جای قاتل و مقتول، شاکی و متهم، حاکم و محکوم، ظالم و مظلوم، عوض شده است. جهان، مدعی ظلم ستیزی است، اما ظالمانه با نادیده گرفتن حق مظلوم، از ظالم حمایت می‌کند.

رژیم صهیونیستی بر پایه تضاد با مقررات و قواعد انسانی و مقررات بین المللی ایجاد شده و بر پایه همین تضاد‌ها استمرار یافته است. یکی از این تضادها، بخشیدن سرزمین یک ملت یعنی فلسطین به مردم دیگر یعنی یهودیان اروپا است که در اعلامیه بالفور تجلی یافته است. تضاد دیگر تبعیض شدید علیه فلسطینان از سوی اشغالگران صهیونیست است که از ادعای «برگزیدگی از سوی خدا» نشأت گرفته است و با تصویب قانون قومیت در کنست اسرائیل تجلی یافته است.

رژیم صهیونیستی به دلیل حمایتی که از سوی برخی قدرت‌های جهانی مانند امریکا و انگلیس دریافت می‌کند و نیز به دلیل انفعال شدید جوامع و دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی، خود را رها از هر مسئولیتی می‌بیند و بر این اساس خشونت‌های سازمان یافته‌ای را علیه جامعه فلسطین اعمال می‌کند. کمیت و کیفت اقدامات خشونت بار علیه کودکان فلسطینی نشان می‌دهد که این خشونت سازمان یافته به عنوان یک راهبرد برای مقابله با مطالبات رهایی بخش ملت فلسطین، از سوی رژیم صهیونیستی انتخاب شده است. اقداماتی که ناقض منشور سازمان ملل متحد و اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های چهار گانه ژنو و کنوانسیون‌های بین المللی مرتبط با حقوق کودک محسوب می‌شود و خصوصا کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو، آن‌ها را جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت می‌داند.

با توجه به حجم خشونت‌های سازمان یافته صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین، خروج جوامع و مجامع جهانی از انفعال یک ضرورت است. بی تردید افکار عمومی می‌تواند با گسترش و مطالبه گری در این عرصه هزینه‌های خشونتگری اسرائیل را افزایش دهد و شرایط را برای استمرار رفتار‌های ضد بشری آن سخت سازد.

اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین که به همت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری و دیگر سازمان‌ها و نهاد‌های مشارکت کننده در آن بر پا شده است، اقدامی در جهت خروج افکار عمومی از انفعال محسوب شده و اقدامی نه تنها خوب بلکه بسیار ضروری برای توجه دادن بیشتر جوامع به ظلم شایع در فلسطین و برانگیختن عواطف و اراده‌ها علیه هر بیداد در جهان خصوصا بیداد در فلسطین از سوی اسرائیل که به گفته امام موسی صدر «شر مطلق» است می‌باشد.

همه مسلمانان امروز وظیفه دارند بیش از هر زمان دیگر برای حفظ صلح و ثبات در جهان اسلام و منطقه، با ریشه این بحران‌ها و جنگ‌ها که همانا صهیونیست‌های اشغالگر هستند مبارزه و در مقابل توسعه طلبی و تجاوزات این رژیم بایستند. پیام خون شهدای مقاومت و فلسطین به آمریکا و صهیونیست‌ها این است که دست اندازی و اقدامات یکجانبه آن‌ها در سرزمین‌های اشغالی و طرح خیانت قرن ترامپ هیچ گونه تغییری در جغرافیای فلسطین ایجاد نخواهد کرد و فلسطین همیشه برای ملت فلسطین، فلسطین باقی خواهد ماند و به آغوش جهان اسلام باز خواهد گشت.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:432613!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)