|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/11/16]

محمدبن سلمان و نتانیاهو به هند سفر می‌کنند  

محمدبن سلمان و نتانیاهو به هند سفر می‌کنند

سه شنبه 16 بهمن 1397

تهران- ایرنا- روزنامه هندوستان تایمز روز سه شنبه نوشت،محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فوریه (اسفندماه) به هند سفر می کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از این روزنامه هندی، ولیعهد 33 ساله عربستان سعودی 16 فوریه (27 بهمن) پس از سفر به پاکستان و مالزی ،راهی هند می شود.
'محمد بن سلمان' قرار است در این سفر، تفاهم نامه‌های متعددی با مقامات هند در حوزه امنیت و سرمایه گذاری امضا کند.
به گفته یک تحلیلگر هندی، سفر محمد بن سلمان به مالزی بعد از سفر به پاکستان و قبل از سفر به هند نشان دهنده آن است که عربستان نمی‌خواهد روابط خود را تنها در قالب دو کشور هند و پاکستان محدود کند.
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در حالی به هند سفر می‌کند که 2تأمین کننده دیگر نفت خام هند از جمله ایران و ونزوئلا زیر تحریم های نفتی آمریکا قرار گرفته اند.
براساس اعلام دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی،نتانیاهو قرار است در سفر به هند یک قرارداد امنیتی با دهلی نو امضا کند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است در پایان سفر به هند،دهلی نو را برای شرکت در نشست صلح و امنیت در خاورمیانه در ورشو ترک کند.
هند در سالهای اخیر به یکی از خریداران بزرگ تسلیحات رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی ،مهمترین هدف نتانیاهو به هند را فروش تسلیحات نظامی اعلام و اضافه کرد این قراردادها شامل 
فروش هواپیماهای جاسوسی به مبلغ 800 میلیون دلار، موشک‌های ضد زره از نوع اسپایک و تولیدات صنایع تسلیحاتی رافائل به ارزش 500 میلیون دلار است.
فروش توپخانه شرکت البیت به ارزش یک میلیارد دلار،فروش سیستم های راداری برای استفاده در نیروی هوایی هند به ارزش 640 میلیون دلار از دیگر قراردادهای تسلیحاتی است که در دیدار نتانیاهو و مقامات هندی امضا خواهد شد.
همچنین گفت وگوهایی میان هند و رژیم صهیونیستی در حال انجام است تا دهلی نو هواپیمای بدون سرنشین از نوع هارون ساخت صنایع هوایی رژیم صهیونیستی و پهبادهای انتحاری از نوع هاروب را از هند خریداری کند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:387022!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)