|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
سفیر قطر در گفتگو با رویترز مدعی شد :
[1398/06/03]

محمد العمادی: درصورت بهبود اوضاع مالی و معیشتی از غزه سایه جنگ رفع می شود  

سفیر قطر در گفتگو با رویترز مدعی شد :

محمد العمادی: درصورت بهبود اوضاع مالی و معیشتی از غزه سایه جنگ رفع می شود

یکشنبه 03 شهریور 1398

 محمد العمادی طی گفتگو با خبرگزاری رویترز عنوان کرد: اسرائیل و جنبش حماس علی رغم تشدید درگیری ها، تمایلی برای ورود به جنگ نظامی ندارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از خبر پرس، "محمد العمادی" سفیر و رئیس کمیته قطری بازسازی نوار غزه در جریان سفر خود به غزه طی گفتگو با خبرگزاری "رویترز" عنوان کرد: اسرائیل و جنبش حماس علی رغم تشدید درگیری ها، تمایلی برای ورود به جنگ نظامی را ندارند.

عمادی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: دو طرف، به آتش بس متعهدند و به هیچ وجه درصدد به راه انداختن جنگ نیستند.

وی بیان کرد: وضعیت بد مالی و اوضاع نامناسب انسانی موجب وخامت اوضاع غزه شده و اگر شرایط مالی فلسطینیان بهبود یابد، اسباب به راه انداختن سایه جنگ از غزه برداشته می شود.

به گزارش قدسنا،هفته گذشته ۳ جوان فلسطینی در نزدیکی حصار مرزی مشترک میان اراضی اشغالی و نوار غزه بر اثر هجوم بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

پیش از آن نیز نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با حمله به برخی مناطق فلسطینی نشین بسیاری از جوانان از جمله کودک 10 ساله فلسطینی را بازداشت کردند.

محمد العمادی سفیر و رئیس کمیته قطری بازسازی نوار غزه از طریق گذرگاه بیت حانون(ایرز) در شمال نوار غزه وارد این منطقه شد. هدف عمادی از سفر به غزه در راستای پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های قطر صورت گرفته است.

عمادی در این سفر 11 میلیون دلار کمک نقدی به همراه خود وارد نوار غزه کرده که مقرر شده از روز یکشنبه تا شامگاه روز پنجشنبه بین خانواده های فقیر فلسطینی در غزه به میزان 100 دلار برای هر خانواده توزیع شود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:426931!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)