|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
درپی شهادت اسیر فلسطینی در زندان های رژیم اسرائیل؛
[1398/06/27]

محمود الزهار: صهیونیست ها هیچ بویی از حقوق بشر نبرده اند؛ سایح مبارزی قهرمان بود  

درپی شهادت اسیر فلسطینی در زندان های رژیم اسرائیل؛

محمود الزهار: صهیونیست ها هیچ بویی از حقوق بشر نبرده اند؛ سایح مبارزی قهرمان بود

چهارشنبه 27 شهریور 1398

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اسلامی تاکید کرد که این جنبش وضعیت اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی را به دقت دنبال می کند.وی بسام السایح را یکی از قهرمانان فلسطینی که با اسرائیلی ها به مبارزه ای قهرمانانه پرداخت، توصیف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری غزه الان، "محمود الزهار" عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اسلامی تاکید کرد که این جنبش وضعیت اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی را به دقت دنبال می کند.

وی طی گفتگو با روزنامه نگاران فلسطینی اشاره کرد: ما می دانیم شرایطی که اسیران فلسطینی در آن زندگی می کنند یکی از سخت ترین شرایط هااست.آنان از برقراری تماس با خانواده هایشان و حتی برخورداری از کمترین حقوق انسانی محروم هستند.

اسرائیلی ها اکنون بیشترین تلاش خود را بکار گرفته اند تا به آنان فشار روحی و روانی وارد سازند.صهیونیست ها هیچ بویی از حقوق بشر نبرده اند.

وی در پایان خطاب به اسیر شهید فلسطینی"بسام السایح" درود فرستاد و او را یکی از فلسطینی توصیف کرد که با اسرائیلی ها به مبارزه ای قهرمانانه و جانانه پرداخت.

به گزارش قدسنا، بسام السایح اسیر 47( ساله) فلسطینی ،روز یکشنبه هفته گذشته، به دلیل شکنجه در داخل زندان های رژیم صهیونیستی و عدم رسیدگی کادر پزشکی زندان به شهادت رسید.

انجمن اسرای فلسطین در بیانیه‌ای نوشت که بسام السایح به دلیل وخیم بودن اوضاع جسمانی‌اش بر اثر شکنجه در داخل زندان، در تاریخ 29 جولای به بیمارستان الرمله و در 12 آگوست نیز به بیمارستان آساف هاروفیه منتقل شده بود.

در این بیانیه آمده است که با شهادت السایح، تعداد اسرای فلسطینی که از تاریخ 1967 تاکنون در داخل زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند به 217 نفر رسیده است.

علاوه بر این برخی رسانه های فلسطینی خبر داده اند که السایح عضو گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس که در داخل زندان‌های رژیم اسرائیل به بیماری سرطان استخوان مبتلا شد، اما مسئولان رژیم حاضر به آزادی وی نشدند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430192!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)