|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/22]

محمود عباس: منتظر پاسخ حماس برای اجرای توافقنامه پایان اختلافات هستیم  

محمود عباس: منتظر پاسخ حماس برای اجرای توافقنامه پایان اختلافات هستیم

جمعه 21 تیر 1398

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که طرح صلح آمریکایی موسوم به "معامله قرن" همانند نشست اقتصادی بحرین شکست خواهد خورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از فلسطین الیوم، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دور دوم نشست‌های مشورتی جنبش فتح در رام‌الله اعلام کرد: موضع فلسطین در تمامی پروژه‌ها و معامله‌های مشکوکی که به دنبال نابودی پروژه‌ها و طرح‌های ملی هستند، ثابت و آشکار است.

عباس تاکید کرد: معامله قرن پایان یافته و مانند کارگاه اقتصادی منامه شکست خواهد خورد. شکست این کارگاه به جهان ثابت کرد که فلسطینیان نمی‌گذارند کسی منافع و حق و حقوق ملی آنها را تضییع کند.

وی در ادامه افزود: مواضع طرف آمریکایی در قبال پرونده قدس و به رسمیت شناختن آن به عنوان پایتخت اسرائیل یا مساله آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) و غیره نشان می‌دهد که این کشور میانجیگر صادق و خوبی نیست که بتوان به آن اعتماد کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین خاطرنشان کرد: ما و ملت ما در راه اولین پرونده ملی فلسطین همه سختی‌ها را تحمل می‌کنیم و شهدا، زخمی‌شدگان و اسراء را رها و فراموش نمی‌کنیم.

محمود عباس رژیم صهیونیستی را به تداوم نقض توافق‌های امضا شده میان دو طرف تحت نظارت سازمان ملل و فعالیت سیستماتیک برای نابودی توافق اسلو متهم کرد.

وی همچنین تاکید کرد: رهبری فلسطین منتظر پاسخ حماس برای شروع فوری اجرای توافقنامه قاهره امضا شده میان حماس و فتح در ۲۰۱۷ و پایان اختلافات داخلی است.

عباس خاطرنشان کرد: این اختلافات سیاه به مساله ملی فلسطین در تمام سطوح ضربه زده است.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:420135!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)