|
|
0.0 (0)
[1399/04/07]

محور مقاومت و بهای کرامت  

شکست دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در اعمال سیاستهای خارجی اش در خاورمیانه باعث کاهش شدید محبوبیت وی شده است به ویژه که فقط 4 ماه برای پیروزی در انتخابات جدید ریاست جمهوری فرصت دارد.   

محور مقاومت و بهای کرامت

 شنبه 7 تیر 1399

شکست دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در اعمال سیاستهای خارجی اش در خاورمیانه باعث کاهش شدید محبوبیت وی شده است به ویژه که فقط 4 ماه برای پیروزی در انتخابات جدید ریاست جمهوری فرصت دارد.   

العالم – کشکول

مهمترین تلاش ترامپ در حال حاضر کسب رضایت صهیونیسم جهانی از طریق اجرای معامله قرن و حذف آرمان فلسطین با همدستی مرتجعین عرب به ویژه حاکمان سعودی، امارات و بحرین است، چرا که این صهیونیسم جهانی بود که باعث راهیابی وی به کاخ سفید شد.

ترامپ می داند بدون برچیدن گروههای مقاومت در منطقه به ویژه الحشد الشعبی عراق، حزب الله لبنان، انصارالله یمن و مقاومت مردم فلسطین قادر به اجرای معامله قرن نیست.

او می داند که مزدورانش در منطقه نیز در زمینه مقابله با گروههای مقاومت تاکنون با شکست مواجه شده اند لذا در این 4 ماه نیز قادر به تحقق خواسته هایش نخواهند بود به همین علت به طور مستقیم برای تحقق اهدافش وارد عمل شده است.

تعدی به الحشد الشعبی در عراق و معرفی آن توسط رسانه های مزدور به عنوان گروهی قانون شکن و شورشی، تلاش برای جلوه دادن این گروه به عنوان مزدور ایران و انتشار خبر دروغ درباره وجود یک شهروند ایرانی در میان دستگیرشدگان الحشد الشعبی، گواهی بر این مدعاست و نشان می دهد هدف از تمام این اقدامات سوق دادن عراق به طرف ناامنی و بی ثباتی است.

از سوی دیگر، لبنان شاهد نوعی جنگ اقتصادی است که بر اساس آن، دشمن، مردم این کشور را بر سر دو راهی گرسنگی یا تسلیم شدن در برابر سلاح حزب الله قرار داده است.

همچنین آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و امارات، ضمن افزایش تنش علیه مردم یمن، مردم این کشور را بر سر دو راهی دست برداشتن از انصارالله یا مرگ بر اثر گرسنگی قرار داده است.

تمام اینها نشان دهنده شتاب ترامپ برای تحقق پیروزی در چهار ماه آینده است.

گرچه استفاده از سلاح تحریم غذا و دارو برای به زانو درآوردن ملتها بسیار وحشیانه، غیرانسانی و غیرقانونی است اما ملتهای جهان نه فقط در برابر دولت سلطه گر واشنگتن تسلیم نمی شوند بلکه بیش از پیش به محور مقاومت و عزت و کرامت خود تمسک می جویند.

بهترین مثال، ایران، کوبا، ونزوئلا، فلسطین و عراق است که ملتهایشان هرگز تسلیم تحریمهای آمریکا نشدند و آن هنگام نیز که آمریکا توانست عراق را اشغال کند، فقط به خاطر شکاف عمیق میان مردم و رژیم دیکتاتوری صدام بود که چهار دهه علیه این مردم از خشونت و سیاستهای وحشیانه و خونین استفاده کرده بود.

ترامپ نه در چهار ماه بلکه در چهار دهه آینده نیز نخواهد توانست معامله قرن را اجرا کند چرا که گروههایی مانند الحشد الشعبی، حزب الله، انصارالله، حماس، جهاد اسلامی و در یک کلام، محور مقاومت، آماده اند بهای کرامت و عزت را به هر قیمتی که باشد، بپردازند.

 

 

شبکه العالم

Parameter:459046!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)