|
|
0.0 (0)
دیدار سفیر چین با حسین امیرعبداللهیان
[1399/09/10]

محکومیت اقدام تروریستی علیه فخری‌زاده در دیدار با سفیر چین  

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل از محکومیت اقدام تروریستی علیه شهید فخری‌زاده در دیدار خود با سفیر چین در تهران خبر داد.

امیرعبداللهیان مطرح کرد

محکومیت اقدام تروریستی علیه فخری‌زاده در دیدار با سفیر چین

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل از محکومیت اقدام تروریستی علیه شهید فخری‌زاده در دیدار خود با سفیر چین در تهران خبر داد.

دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹

چانگ هوآ ، سفیر چین در تهران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی در توسعه و تحکیم مناسبات دوستانه ایران و چین تاکید کرد و گفت: با توجه به نقش و جایگاه مهم مجالس دو کشور، رویکرد مجلس شورای اسلامی تقویت و تحکیم هر چه بیشتر همکاری‌های فیمابین است. 

وی بر آمادگی کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی و گروه دوستی پارلمانی ایران و چین جهت تقویت مناسبات دو کشور تاکید کرد. 

امیرعبداللهیان ضمن ابلاغ سلام آقای دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به رییس پارلمان چین ، بر اهمیت تقویت همه جانبه روابط تهران - پکن در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

وی با اشاره ترور دانشمند برجسته کشورمان شهید فخری زاده بیان داشت: امیدواریم شاهد موضع گیری و محکوم کردن این اقدام ضد حقوق بشری از سوی جامعه جهانی باشیم. 

وی در همین راستا این تروریسم دولتی را تهدید صلح و امنیت بین المللی دانست و افزود: با توجه به اطلاعات نزد دستگاههای امنیتی ایران و همچنین مستندات موجود، به عاملان و آمران این حادثه پاسخی قوی داده خواهد شد.

امیرعبداللهیان در پایان این دیدار با اشاره به طرح دو فوریتی مجلس شورای اسلامی برای رفع تحریم‌ها ، از بد عهدی طرفهای غربی بشدت انتقاد کرد و نگاه مجلس را متناسب با مطالبات مردم خواند.

چانگ هوا، سفیر چین در تهران نیز در این دیدار با اشاره به تمدن دیرینه دو کشور و همچنین سابقه مناسبات دوستانه فیمابین گفت: ایران و چین دو کشور دوست و شریک راهبردی هستند لذا دولت و پارلمان چین از هر اقدامی که منجر به افزایش سطح تعاملات و همکاری‌های فیمابین شود استقبال می‌نماید. 

وی در ادامه ضمن محکومیت ترور دانشمند کشورمان شهید فخری زاده بر مخالفت چین نسبت به اینگونه اقدامات ضد حقوق بشری تاکید کرد. 

سفیر چین در تهران ضمن اشاره به اقدامات مجلس شورای اسلامی برای رفع تحریم‌ها ، رفتار آمریکا در خروج از توافق هسته ای را غیرسازنده و نادرست خواند.
 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری برنا

خبرگزاری دفاع مقدس 

دیپلماسی ایرانی

گزارش تصویری

Parameter:466088!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)