|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/29]

محکومیت گسترده سفر علنی صهیونیست‌ها به منامه از سوی کاربران عرب زبان  

کاربران و فعالان بحرینی و سایر کشورهای عربی و اسلامی در فضای مجازی ، اولین سفر علنی یک هیئت از رژیم صهونیستی به منامه را محکوم کردند.

محکومیت گسترده سفر علنی صهیونیست‌ها به منامه از سوی کاربران عرب زبان

سه شنبه 29 مهر 1399

کاربران و فعالان بحرینی و سایر کشورهای عربی و اسلامی در فضای مجازی ، اولین سفر علنی یک هیئت از رژیم صهونیستی به منامه را محکوم کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، کاربران بحرینی و دیگر کشورهای عربی فعال در شبکه اجتماعی توئیتر ضمن محکوم کردن اولین سفر علنی هیئت رژیم صهیونیستی به منامه، از تظاهرات بحرینی‌های مخالف با این سفر تمجید کردند.
مردم بحرین روز یکشنبه گذشته در اعتراض به ورود یک هیئت از رژیم صهیونیسستی به کشورشان تظاهرات کرده و آن را به شدت محکوم کردند.
فعالان و کاربران عرب زبان در صفحه توئیتر خود با راه اندازی هشتگ « #بحرینیون_ضد_التطبیع» (بحرینی‌ها مخالف عادی سازی روابط با اسرائیل هستند)، تصاویر و فیلم‌های مربوط به این تظاهرات را منتشر کردند.
یکی از فعالان عرب زبان به نام «فاطمه الوحش» در صفحه توئیتر خود نوشت: آغاز انقلاب بحرین «آغاز انقلاب بحرین همه عروسک‌های تاج و تخت کانتون‌ها را از ریشه خواهد زد».
وی در ادمه نوشت: «عادی سازی روابط صهیونی-عربی ، یک هدیه است .. آیا تا به حال احمق‌تر از آنها که به دشمن خود هدیه‌ای داده باشند که رویای آن را در خواب هم نمی‌دید، مشاهده کرده‌اید؟».
«یوسف الخجا» دیگر کاربری است که با انتشار فیلم و عکس تظاهرات در صفحه توئیتر خود نوشت: «به کودک کشان و عاملان قتل کودکان در سرزمین پاک بحرین، اهلا و سهلا (خوش آمد)  نمی‌گوییم».

وی کاریکاتوری از صهیونیست ها ترسیم کرده است که بر روی فرش قرمزی که آل خلیفه بر روی اجساد جوانان این کشور برای او پهن کرده است وارد بحرین می شود.

«جابر الحرمی» روزنامه نگار پیشکسوت قطری در توئیتر ضمن محکوم کردن عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، با انتشار تصویری از تظاهرات مردم بحرین علیه توافق سازش تمجید کرد و نوشت: «دولت بحرین، روابط عادی سازی و ازسرگیری پروازها بین دو طرف را در حالی جشن می‌گیرند که ملت بحرین آن را محکوم می‌کنند».
«نادر الفرجانی» فعال مصری در این زمینه اینچنین توئیت کرد: «تظاهرات گسترده علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیابان‌های بحرین را در بر گرفته است و دولت به دنبال گدایی از هر طرفی جهت حمایت و تایید ظاهری اقدام منامه در عادی سازی روابط با تل آویو است».
«دینا منتصر» دیگر کاربر عرب زبان در توئیتی نوشت: «من هرگز فکر نمی‌کردم که روزی عادی سازی روابط به صورت علنی صورت بگیرد. جای هیچ گونه توجیهی برای این خیانت وجود ندارد».
یک فعال دیگر به نام «ابتسام السائق» با انتشار فیلمی از اعتراضات مردم بحرین به عادی سازی روابط نوشت: «مردم بحرین با برپایی تظاهرات گسترده، مخالفت خود را با نجس شدن سرزمین بحرین همزمان با ورود هیئت اسرائیلی به منامه اعلام کردند».

روز یکشنبه گذشته بود که مسئولان بحرین و رژیم صهیونیستی چند یادداشت تفاهم در زمینه‌ توسعه همکاری دو طرف امضا کردند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:464347!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)