|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/11/27]

مخالفت کویت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی  

مخالفت کویت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

جمعه 26 بهمن 1397

معاون وزیر خارجه کویت تاکید کرد که کشورش مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است و آخرین کشوری خواهد بود که چنین تصمیمی اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، خالد جار الله امروز جمعه اظهار داشت که تصویر دسته جمعی منتشر شده در نشست ورشو هرگز به معنی تغییر موضع کویت در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیست.

جار الله تصریح کرد که مشارکت کویت در نشست ورشو به دعوت آمریکا و لهستان انجام گرفت که دو همپیمان این کشور هستند.

وی اشاره کرد که در این نشست مسائلی مربوط به امنیت و ثبات خاورمیانه مطرح شد که کویت نیز بخشی از آن است.

این مقام کویتی خاطر نشان کرد که معقول نیست که چنین مسائلی از جمله مسئله فلسطین و تحولات روند صلح مورد بحث و بررسی قرار گیرد و ما که بر دفاع از آن حریص هستیم، در چنین نشستی حضور نداشته باشیم.

خالد جار الله تاکید کرد که موضع کویت در قبال مسئله فلسطین کامل واضح و روشن است و در محافل بین المللی و در راس آن شورای امنیت هم همیشه مطرح شده است و فلسطینیان همیشه از موضع کویت استقبال کرده اند.

جار الله تصریح کرد که کویت پس از تحقق صلح و سازش عادلانه در فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی با تکیه بر معاهدات بین المللی و طرح صلح عربی، آخرین کشوری خواهد بود که اقدام به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می کند.

وی در پایان اظهار داشت: آنانکه گمان می کنند موضع کویت در زمینه مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تغییر کرده و از روی یک عکس دسته جمعی قضاوت می کنند، کاملا به اشتباه رفته اند.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:388637!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)