|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/28]

مدیر مرکز میراث صهیونیسم: بنسلمان و بنزاید بیش از یهود حامی اسرائیل هستند  

مدیر مرکز میراث صهیونیسم: بن‌سلمان و بن‌زاید بیش از یهود حامی اسرائیل هستند

سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیانگذار مرکز میراث صهیونیسم اذعان کرد، عربستان سعودی و امارات اکنون، بیشتر از خود یهودیان از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک ایونس» بنیانگذار مرکز میراث صهیونیسم اعلام کرد، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی بیشتر از بسیاری از یهودیان در اطراف جهان از رژیم اسرائیل حمایت می‌کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «الجزیره»، ایونس در کنفرانس سالانه روزنامه «جرازولم پست» که یکشنبه (دیروز) در نیویورک برگزار شد، در اشاره به بن‌سلمان و بن‌زاید اعلام کرد که با دو مرد «دوست‌داشتنی» دیدار کرده است.

وی در اظهاراتی پس از کنفرانس مذکور از «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر تعریف و تمجید کرد.

ایونس افزود، درباره موضوع قتل روزنامه‌نگار سعودی «جمال خاشقچی» با ولی‌عهد صحبت کرده و بن‌سلمان نه به قتل خاشقجی اعتراف کرده نه آن را نفی کرده است. وی افزود، بن سلمان گفته حتی یک «شاهزاده» هم می‌تواند مرتکب اشتباه شود.

در فوریه گذشته، کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در سلسله برنامه‌هایی به عنوان «اسرار الخلیج (فارس)» به روابط میان رژیم صهیونیستی و سعودی پرداخت و فاش کرد،‌ محمد بن سلمان پس از بر عهده گرفتن ولایت‌عهدی در راستای تقویت روابط میان دو طرف کار کرده است.

روزنامه‌ صهیونیستی«معاریو» و روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژرنال» نیز پیش‌تر اعلام کرده‌ بودند که «محمد بن سلمان به «سعود القحطانی» مشاور سابق خود مأموریتی ویژه داده تا چهره رژیم صهیونیستی را در افکار عمومی سعودی بهبود ببخشید؛ در پی این موضوع القحطانی نیز به روزنامه‌های سعودی دستور داده در همین راستا کار کنند.  

روابط سعودی-اسرائیلی این روزها به شدت افزایش یافته به نحوی که «گادی آیزنکوت» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با روزنامه «ایلاف» (که از لندن بروزرسانی می‌شود) از اعلام آمادگی تل‌آویو برای تبادل اطلاعات با ریاض به منظور مقابله با نفوذ ایران سخن گفت.

سال گذشته (2018) سفرها و دیدارهای میان رژیم صهیونیستی و سعودی به منظور عادی‌سازی روابط انجام شد که از جمله آنها چند سفر «احمد عسیری» معاون برکنار شده رئیس اطلاعات سعودی به فلسطین اشغالی بود.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:416192!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)