|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران:
[1397/03/06]

مذاکرات موشکی و منطقه ای با اروپایی ها دروغ و عملیات روانی صهیونیست ها بود  

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران:

مذاکرات موشکی و منطقه ای با اروپایی ها دروغ و عملیات روانی صهیونیست ها بود

شنبه 05 خرداد 1397

«محمد جواد ظریف» گفت: خبر مذاکره بر سر توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران، کاملاً دروغ بود، اتحادیه اروپا آن خبر را خودش تکذیب کرد، این عملیات روانی است که رژیم صهیونیستی راه انداخته است .

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری قدس (قدسنا) «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درخصوص مذاکره اخیر هیئت ایرانی با هیئت اروپایی و نتایج این نشست و اینکه اگر هیئت اروپایی نتواند تضمین لازم برای ادامه برجام را بدهد واکنش وزارت خارجه چه خواهد بود، گفت: این شرایط یعنی مذاکره‌های صورت‌گرفته با اروپا سیاه و سفید نیست و باید ببینیم اروپایی‌ها در نهایت چه‌چیزهایی را ارائه می‌دهند.

وی افزود: ما نتایج و یا همان موضوعات مطرح‌شده در مذاکره را در کشور ارائه می‌دهیم و درباره آن  تصمیم‌گیری می‌شود اما الآن ما نمی‌دانیم آنها چه‌چیزی ارائه می‌دهند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: اروپایی‌ها در آن 9 بندی که اعلام کردند به همه حوزه‌های مهمی که باید در برجام انجام شود اشاره کرده‌اند، حالا موضوع سر این است که؛ هرکدام از این بندها را چگونه عملیاتی می‌کنند؟ باید ببینیم و نتیجه آن را به داخل می‌آوریم. البته وزارت خارجه دستگاه اقتصادی نیست و ما دستگاه سیاسی هستیم هرچند که همکاران دستگاه‌های دیگر هم همراه ما هستند و نظر می‌دهند.

ظریف با بیان این مطلب که نتایج مذاکره و بحث‌های صورت‌گرفته باید به داخل بیاید و مسئولان کشور آن را بسنجند، تصریح کرد:‌ بر همین اساس عزیزان  باید ببینند آیا آنچه اتحادیه اروپا، روسیه و چین و سایر کشورها ارائه کردند کافی است برای ادامه برجام یا خیر، تصمیمی نیست که ما به‌تنهایی بخواهیم درباره آن نظر دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که گفته شده اروپا قرار است پیشنهاد جدیدی را به ایران خارج از موضوع برجام بدهد از جمله مذاکره بر سر توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران،  گفت:‌ آن خبر کاملاً دروغ بود، اتحادیه اروپا آن خبر را خودش تکذیب کرد، این عملیات روانی است که رژیم صهیونیستی راه انداخته است تا این سخنان را منتشر کند، ضمن اینکه بارها گفته‌ایم ما صرفاً درباره برجام مذاکره می‌کنیم و خارج از برجام نه خواسته‌ای و نه حرفی داریم که بزنیم.

وزیر امور خارجه در پاسخ به این سؤال که تاکنون این مذاکره‌ها سفید بوده یا سیاه اظهار داشت: تا اینجا پیش رفتیم و هنوز نمی‌توانیم بگوییم بد و یا خوب بوده است.

 

خبرگزاری قدس(قدسنا)

Parameter:346329!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)