|
|
0.0 (0)
[1398/03/12]

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سفارت ایران در اردن برگزار شد  

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سفارت ایران در اردن برگزار شد

۱۰ خرداد ۱۳۹۸

بیروت- ایرنا- مراسم گرامیداشت روز جهانی قدس پنجشنبه شب با حضور سفرا، دیپلمات های خارجی، نمایندگان مجلس اردن و مجلس ملی فلسطین در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان برگزار شد.

در این مراسم که نمایندگان گروه های مقاومت فلسطینی نیز در آن حضور داشتند، "نضال الطعانی" رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان اردن در سخنانی اظهار داشت: معامله قرن به دنبال حذف مساله فلسطین بدون درنظر گرفتن منافع ملت آن است.

وی افزود: موضع اردن و پادشاه این کشور در قبال این مساله روشن است و اردن از موضع تاریخی خود دست نخواهد کشید و سایر کشورهای اسلامی نیز باید مواضعی محکم در این خصوص اتخاذ کنند.

همچنین رئیس کمیته سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح، عضو مجلس ملی فلسطین و کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران نقطه نظرات خود را در خصوص موضوع فلسطین و قدس بویژه مسئله معامله قرن مطرح کردند.

"فاروق قدومی" رئیس دفتر سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین نیز در سخنرانی با اشاره به اینکه مناقشه فلسطین حاصل رقابت های استعماری در قرن گذشته بوده است، تاکید کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دنبال نهایی کردن توافقات استعماری است که به دلیل مبارزه ملت فلسطین طی ۷۰ سال گذشته هنوز کامل نشده است.

"عباس زکی" عضو کمیته مرکزی فتح نیز که از جمله حاضران در این مراسم بود، گفت: مردم فلسطین با همه مصائبی که طی سال های اخیر با آن دست به گریبان بودند، تسلیم نشده اند و جوانانی چون "مهند حلبی" و "ابولیلی" با دست خالی به مقابله با صهیونیست ها برخاسته اند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ شهادت در میان مردم فلسطین زنده است، اظهار داشت: صهیونیست های نسل اول گمان می کردند فرزندان ما فلسطین را فراموش می کنند اما امروز چنین نشده است.

زکی همچنین از جمهوری اسلامی ایران که راه مقابله با اسرائیل را هرگز رها نکرده است، قدردانی و تشکر کرد.

"سید اسماعیل یاسینی"، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان نیز در پایان این مراسم نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) را عامل توجه هر چه بیشتر جهان اسلام به اولویت مساله فلسطین دانست.

وی با اشاره به طرح خطرناک آمریکایی معامله قرن، تاکید کرد فلسطین متعلق به آمریکا و رژیم صهیونیستی نیست که بخواهند در مورد آن تصمیم بگیرند. بلکه این فلسطینی ها، اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی هستند که حق تعیین سرنوشت خود را دارند.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکس با موضوع فلسطین و مقاومت ضد صهیونیستی و کاریکاتوری با موضوع حمایت های آمریکا از جنایات ضد بشری صهیونیست ها برگزار شد که مورد استقبال حاضران در مراسم قرار گرفت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413681!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)