|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/30]

مراسم سالگرد کشتار صبرا و شتیلا در بیروت برگزار شد  

مراسم سالگرد کشتار صبرا و شتیلا در بیروت برگزار شد

جمعه 29 شهریور 1398

بیروت- ایرنا- مراسم سی و هفتمین سالگرد جنایت هولناک کشتار پناهجویان فلسطینی در اردوگاه "صبرا" و "شتیلا"، امروز در بیروت برگزار شد.

مجتمع فرهنگی "رسالات" در ضاحیه  واقع در جنوب بیروت، امروز میزبان مراسم سی و هفتمین سالگرد کشتار بیش از سه هزار پناهجوی فلسطینی در اردوگاه صبرا و شتیلا در بیروت بود.

این مراسم از طرف شهرداری منطقه "غبیری" بیروت و جمعیت "جنایت صبرا و شتیلا را فراموش نکنیم" با حضور گسترده مردمی برگزار شد.

در سال 1982 صهیونیست ها و مزدوران لبنانی آنان با حمله به دو اردوگاه صبرا و شتیلا در ضاحیه جنوبی بیروت، جنایت هولناکی را رقم زدند که در آن بیش از سه هزار نفر از جمله تعداد زیادی کودک بی گناه جان باختند.

"معن خلیل" شهردار منطقه غبیری، "حسان ششنیه" کاردار سفارت فلسطین در بیروت و شیخ "عطاالله حمود" معاون مسئول پرونده فلسطین در حزب الله لبنان از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند.

شیخ حمود با اعلام وفاداری به شهدا و قضیه فلسطین گفت: تاکید می کنیم خط مقاومت آماده نابودی معامله قرن و طرح های مشابه آن است و مقاومت همچنان تنها گزینه برای آزادی سرزمین فلسطین و مقدسات آن خواهد بود.

وی تمام فلسطینی ها را به حفظ وحدت و کنار گذاشتن اختلافات فراخواند و اظهار داشت: بار دیگر تکرار می کنیم صهیونیست ها و مزدوران داخلی آنان که جنایت صبرا و شتیلا را مرتکب شدند، گمان نکنند هیچ مزدوری از آنچه مرتکب شده است، نجات خواهد یافت.

ششنیه کاردار سفارت فلسطین در بیروت نیز در سخنرانی خود در این مراسم اظهار داشت: بار دیگر وفاداری خود را به انسان های بی گناهی که با سلاح ظلم و تروریسم کشته شدند، اعلام می کنیم.

وی افزود: در سالگرد این رخداد دردناک تاکید می کنیم، فلسطینی ها به حقوق ملی خود پایبند هستند و همچنان بر حق بازگشت به سرزمین فلسطین و حق تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مقدس فلسطین به پایتختی قدس تاکید دارند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:430385!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)