|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/05]

مسکو: حامی تشکیل کشور مستقل فلسطین هستیم  

مسکو: حامی تشکیل کشور مستقل فلسطین هستیم

۱۳۹۸/۷/۴

سفیر روسیه در دمشق که میزبان سفیر فلسطین در سوریه بود، تأکید کرد که مسکو حامی حقوق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شرقی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «انور عبدالهادی» سفیر فلسطین در سوریه روز چهارشنبه با «الکساندر یفیموف» سفیر روسیه در دمشق دیدار کرد.

خبرگزاری «اسپوتنیک» گزارش داد که سفرای دو کشور در مقر سفارت روسیه در دمشق دیدار و نسبت به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه ابراز خرسندی کردند. تشکیل این کمیته در حقیقت به معنای آغاز راهکار سیاسی بحران سوریه است.

بخش سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) که ریاست آن بر عهده عبدالهادی است، با انتشار بیانیه‌ای به نقل از یفیموف نوشت روسیه در حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه و راه حل سیاسی از رهگذر آغاز گفت‌وگوی سوری-سوری به رهبری سوریه، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

سفیر روسیه همچنین گفت که این کشور حامی حقوق ملت فلسطین در «تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شرقی» است.

یفیموف ضمن استقبال از طرح «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در شورای امنیت، خاطر نشان کرد که مسکو برای برگزاری نشست بین‌المللی صلح تلاش می‌کند که همه طرف‌ها بر اساس قوانین بین‌الملل در آن حضور داشته باشند.

وی همچنین از «روابط دوستانه» بین «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و عباس ابراز خرسندی و تأکید کرد که این مسئله بر روابط راهبردی بین ملت‌های فلسطین و روسیه تأثیر مثبتی دارد.

عبدالهادی نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های روسیه در راه حل سیاسی بحران سوریه و حمایت از حکومت این کشور در مبارزه با تروریسم، ابراز امیدواری کرد که مسکو به تلاش خود برای تحقق صلح در خاورمیانه بر اساس قوانین بین‌المللی ادامه دهد که «متضمن خروج کامل از اراضی اشغالی عربی و تشکیل حکومت فلسطین به پایتختی قدس شریف است».

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:431439!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)