|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/29]

مشارکت رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه در نشست ضد ایرانی منامه  

مشارکت رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه در نشست ضد ایرانی منامه

دوشنبه 29 مهر 1398

هیاتی صهیونیستی به همراه گروهی از کشورهای منطقه در نشستی به رهبری آمریکا در منامه شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ینی شفق ترکیه، هیاتی صهیونیستی برای شرکت در کنفرانسی درباره امنیت دریایی در منامه[بحرین] به ریاست آمریکا حاضر خواهد شد.

همچنین قرار است کشورهایی از جمله عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت و عمان نیز در این کنفرانس دو روزه شرکت کنند.

دستور کار اصلی این نشست آن‌چه تهدید ایران در خلیج فارس عنوان شده، خواهد بود.

این نشست امنیت دریایی منامه دنباله کنفرانسی ضدایرانی در ماه فوریه است که در ورشو، پایتخت لهستان برگزار شد.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی این خبر را رد نکرده و به کانال ۱۳ تلویزیون این رژیم گفت که کنفرانس منامه «بخشی از روند ورشو» خواهد بود.

به گزارش ایسنا، چنین اقدامی از سوی آمریکا برای تشکیل جلساتی با محوریت ضد ایرانی و با ادعای تهدید ایران در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس در حالی است که حسن روحانی رئیس، جمهور کشورمان در هفتادوچهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک درباره بحران خاورمیانه مطرح کرد: بنا به مسئولیت تاریخی کشورم در حفظ امنیت، صلح، ثبات و پیشرفت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، همه کشورهایی را که از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز متأثر می‌شوند به «ائتلافِ امید» یعنی ابتکار صلح هرمز (Hormoz Peace Endeavor) دعوت می‌کنم.

هدف "ائتلاف امید" ارتقای صلح، ثبات، پیشرفت و رفاه کلیه ساکنان حوزه تنگه هرمز و تفاهم متقابل و روابط صلح آمیز و دوستانه میان ایشان است. این ابتکار حوزه‌های مختلف همکاری مانند تأمین همگانی امنیت انرژی، آزادی کشتیرانی و انتقال آزادانه نفت و سایر منابع نسبت به کشورهای حوزه تنگه هرمز و فراتر از آن را در بر می‌گیرد.

در ماه فوریه نشست ورشو با تبلیغاتی گسترده از سوی آمریکا در نهایت بدون ارائه راهکاری مشخص و با عدم تمایل مقامات دیپلماتیک ارشد بسیاری از کشورهای دعوت شده برای حضور در این نشست، پایان یافت.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:435176!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)