|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/03/16]

مشاور اسد: به ایران و روسیه به عنوان همپیمانان خود اطمینان داریم  

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه با تأکید بر تداوم ایستادگی این کشور در برابر فشارهای آمریکا، خاطر نشان کرد، واشنگتن با این فشارها در پی به دست آوردن چیزی است که با تروریسم نتوانست به دست آورد.

مشاور اسد: به ایران و روسیه به عنوان همپیمانان خود اطمینان داریم

۱۳۹۹/۳/۱۶

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه با تأکید بر تداوم ایستادگی این کشور در برابر فشارهای آمریکا، خاطر نشان کرد، واشنگتن با این فشارها در پی به دست آوردن چیزی است که با تروریسم نتوانست به دست آورد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بثینه شعبان»، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که دمشق، نقطه ثقل محور مقاومت و مرکز بسیار مهمی در خاورمیانه و موازنه منطقه‌ای و بین‌المللی است.

شعبان موضع سوریه را مقاومت در برابر اشغالگری و تروریسم دانست و گفت: «کشورهای زیادی در جهان وجود ندارند که جرأت داشته باشند مستقلا تصمیم بگیرند و جنگ علیه سوریه، جنگ علیه تصمیم مستقل آن است؛ زیرا نپذیرفت که یک کشور وابسته باشد و آنچه را که بر آن دیکته می‌شود، اجرا کند».

مشاور اسد درباره تحریمهای جدید آمریکا علیه سوریه در قالب قانون «سزار»، خاطر نشان کرد، مسئله جدید در این قانون این است که نه فقط سوریه، بلکه همپیمانان آن از جمله روسیه و ایران را هدف قرار می‌دهد و این مسئله عجیب نیست؛ زیرا مراکز مطالعاتی غرب و صهیونیستی تأکید دارند که «خطرناکترین چیزی که در جنگ سوریه رخ داد، ائتلاف بین سوریه، ایران، لبنان و عراق است».

شعبان به روزنامه الوطن گفت که آمریکا شروطی برای لغو قانون سزار در نظر گرفته که محال است؛ این شروط در واقع، لغو حاکمیت سوریه است و «اگر می‌خواستیم این شروط را بپذیریم، سوری‌ها برای دفاع از استقلال خود، جنگ نُه ساله را به جان نمی‌خریدند».

وی تصریح کرد، هدف از این فشارها به دست آوردن چیزی است که آمریکا از طریق تروریسم نتوانست به دست آورد؛ به عبارت دیگر، «جنگ اصیل» جایگزین جنگ نیابتی شده است، ولی «ما چاره‌ای جز صبر و ایستادگی نداریم و این ایستادگی به زودی، نتیجه خواهد داد».

مشاور اسد انتخاب «الکساندر یفیموف» نماینده شخصی رئیس جمهور روسیه به عنوان سفیر این کشور در دمشق را بسیار مهم دانست و تأکید کرد، این مسئله باعث شده که سوریه جایگاهی به دست آورد که هیچ کشور دیگری این جایگاه را ندارد. این تصمیم پس از تلاش برخی کشورها برای بر هم زدن روابط سوریه و روسیه صورت گرفت.

شعبان ائتلاف بین سوریه و روسیه را راهبردی توصیف و تصریح کرد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از وزرای دفاع و خارجه این کشور خواسته است که برای گسترش پایگاههای نظامی روس، با دولت سوریه وارد گفت‌وگو شوند؛ اقدامی که در حمایت از روابط مسکو-دمشق است.

وی با تأکید بر اینکه هر گونه تشکیک در روابط سوریه با ایران و روسیه، به سود دشمنان است، خاطر نشان کرد، دشمنان منبع این شایعات هستند، ولی «مهم این است که به خود و همپیمانان خود اطمینان بالایی داشته باشیم».

مشاور اسد خاطر نشان کرد، سوریه اجازه نخواهد داد اشغال سرزمینش ادامه داشته باشد و نقشه راهی که اسد از آغاز جنگ علیه سوریه ترسیم کرد، نتیجه داده و قسمت اعظم اراضی این کشور را از تروریسم آزاد کرده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

منبع:
Parameter:457209!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)