|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/02]

مشاور ترامپ جزئیات جدیدی از معامله قرن را اعلام کرد  

مشاور ترامپ جزئیات جدیدی از معامله قرن را اعلام کرد

شنبه 01 تیر 1398

تهران- ایرنا- «جرد کوشنر» داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه گفت که مرحله نخست طرح صلح ترامپ موسوم به «معامله قرن» بر سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در اراضی فلسطینی، مصر، اردن و لبنان تمرکز دارد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کوشنر گفت: نخستین مرحله از طرح خاورمیانه ترامپ، سرمایه گذاری به ارزش ۵۰ میلیارد دلار در اراضی فلسطینی، مصر، اردن و لبنان را پیشنهاد می‌کند.

وی افزود: در این طرح همچنین برقراری یک راه ارتباطی از کرانه باختری به نوار غزه با هزینه پنج میلیارد دلار پیش بینی شده است.

در همین حال، خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد که طرح معامله قرن ترامپ، نخست بر اقتصاد تمرکز دارد که شامل ۱۷۹ طرح در حوزه زیرساخت‌ها و بخش اشتغال است.

قرار است ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیر) در منامه بحرین نخستین مرحله اجرای معامله قرن برگزار شود و از اهداف این نشست، جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام‌های کم سود به فلسطینیان عنوان شده است.

معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.

این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:416926!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)