|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/12/26]

مشاور ترامپ: عربستان و سه کشور دیگر به توافق با اسرائیل نزدیک شده‌اند  

مشاور ارشد رئیس جمهور سابق آمریکا درمقاله‌ای نوشت که عربستان سعودی و سه کشور عربی دیگر به حصول توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نزدیک شده‌اند.

مشاور ترامپ: عربستان و سه کشور دیگر به توافق با اسرائیل نزدیک شده‌اند

 سه شنبه 26 اسفند 1399

مشاور ارشد رئیس جمهور سابق آمریکا درمقاله‌ای نوشت که عربستان سعودی و سه کشور عربی دیگر به حصول توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نزدیک شده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جرد کوشنر» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا خبر داد که عربستان سعودی و سه کشور عربی دیگر به توافق با رژیم صهیونیستی نزدیک شده‌اند.

وی در مقاله‌ای در روزنامه آمریکایی «وال‌استریت‌ژورنال» ، با اشاره به نزدیکی رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای توافق عادی‌سازی روابط، از «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا خواست از این فرصت استفاده کند.

کوشنر در ادامه این مقاله نوشت: «عربستان سعودی با اجازه دادن به هواپیماهای اسرائیلی برای پرواز از حریم هوایی خود و همچنین این اواخر اجازه حضور تیمی از اسرائیل در رالی داکار، انگشت پا را در آب فرو کرده است (کنایه از اینکه روند عادی‌سازی را آغاز کرده است)».

مشاور ارشد ترامپ که در حصول توافق عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و چهار کشور امارات، بحرین، قطر و مراکش نقش بسزایی داشت گفت که عربستان سعودی تنها کشوری نیست که به رژیم صهیونیستی برای توافق عادی‌سازی نزدیک شده است.

وی ادامه داد: «چند کشور دیگر هستند که در آستانه پیوستن به توافق آبراهام هستند که شامل عمان، قطر و موریتانی می‌شود».

در این مقاله آمده است: «میز چیده شده است. اگر هوشمندی وجود داشته باشد،‌ دولت بایدن از این فرصت تاریخی و از پتانسیل خاورمیانه استفاده کرده و آمریکا را ایمن می‌کند و به منطقه کمک میکند که نسلی از درگیری و بی ثباتی را ورق بزنند».

امارات در سپتامبر ۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافق عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» امضا کرد و رسماََ با این رژیم مناسبات دیپلماتیک برقرار کرد.

روابط دو طرف پس از عادی‌سازی  به طور چشمگیری توسعه یافته است بطوریکه خبرگزاری رسمی امارات (وام) اخیرا گزارش داد که که ابوظبی صندوقی به ارزش ۱۰ میلیارد دلار در اراضی اشغالی راه‌اندازی خواهد کرد که هدف آن، «سرمایه‌گذاری در بخش‌های راهبردی» رژیم صهیونیستی خواهد بود.

پس از امارات، سه کشور عربی بحرین، سودان و مراکش نیز به توافق آبراهام پیوسته و روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی‌سازی کردند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:480780!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)