|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/11]

مشاور ترامپ : زمان برای اعلام "معامله قرن" مناسب نیست/ فلسطینیان باید امتیاز بدهند  

مشاور ترامپ : زمان برای اعلام "معامله قرن" مناسب نیست/ فلسطینیان باید امتیاز بدهند

شنبه 11 آبان 1398

جیسون گرینبلات مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور مذاکرات سازش تاکید کرد زمان برای اعلام معامله قرن مناسب نیست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا)، "جیسون گرینبلات" مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در امور مذاکرات سازش میان صهیونیستها و تشکیلات خودگردان اعلام کرد زمان برای اعلام طرح صلح موسوم به معامله قرن مناسب نیست.

گرینبلات در گفتگو با شبکه العربیه سعودی اعلام کرد که امیدار است این طرح هنگامی که شرایط مناسب فراهم شد، منتشر شود، زیرا تلاشهای زیادی برای تهیه آن صورت گرفته است.

وی افزود گمان نمی کنم که شرایط ایده الی برای انتشار این طرح وجود داشته باشد، ولی در صورتی که این شرایط فراهم نشود، وضعیت برای همه همانند یک تراژدی خواهد بود، معتقدم که این طرح منافع فراوانی برای اسرائیل و فلسطینیان و تمام منطقه خواهد داشت و توافق برای همه طرف ها آسان نخواهد بود، ولی هنگامی که آن را اعلام کنیم، همگی درک خواهند کرد که ما با پشتکار و به طور جدی برای آن تلاش کردیم، راه حل هایی برای همه وجود دارد، ولی راه رسیدن به آنها طولانی و پیچیده خواهد بود.

مشاور ترامپ که اواخر ماه به دلایل شخصی منصب خود را ترک خواهد کرد، اظهار داشت قدس همچنان از مسائل لاینحل است و اسرائیل باید امتیازهایی بدهد، البته فلسطینیان هم باید امتیاز بدهند.

وی افزود آمریکا نمی تواند هیچ راه حلی را بر طرف ها به زور تحمیل کند، اتحادیه اروپا نمی تواند راه حلی را تحمیل کند، سازمان ملل هم همینطور، ما فقط به اسرائیلی ها و فلسطینیان کمک می کنیم، آنها می توانند سرنوشت این طرح(معامله قرن) را مشخص کنند.

گرینبلات همچنین مدعی شد که ایران بزرگترین خطر در منطقه است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:436273!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)