|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در پی شکست های مکرر در سوریه؛
[1398/03/21]

معارضان سوری دست به دامان رژیم صهیونیستی شدند  

در پی شکست های مکرر در سوریه؛

معارضان سوری دست به دامان رژیم صهیونیستی شدند

۲۰ خرداد ۱۳۹۸

تهران - ایرنا - پس از پیروزی ارتش سوریه در تمامی جبهه ها علیه معارضان و گروه های تروریستی، این بار معارضان، راهی تل آویو شدند تا دست رژیم اشغالگر قدس را برای ادامه موجودیت خود بفشارند.

تارنمای تلویزیون روسیا الیوم روز دوشنبه گزارش داد: «آیدی کوهین» با عنوان پژوهشگر مطالعات راهبردی بگین-سادات رژیم صهیونیستی در حساب رسمی اش در توئیتر، جزئیات سفر معارضان سوری را اعلام کرد.

کوهین اضافه کرد: عصام زیتون معارض سوری مقیم آلمان ریاست این هیأت را برعهده دارد و وی، طرح صلح در سوریه را با مقام های اسرائیلی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.

زیتون نیز در فیلمی که کوهین در توئیترش منتشر کرد، می افزاید: این طرح از آنجا روی داد که سوری ها، نتوانستند به یک اتحادی برسند و کشتار را متوقف کنند.

این مخالف سوری مدعی شد: این سفر با تأمین منافع کشورهای راهبردی و قطع شدن دست زیاده خواهان در سوریه صورت گرفته است.

زیتون گفت: در آغاز باید مشکل امنیتی سوریه حل و فصل شود و ما نیازمند کشور و یک ائتلاف نظامی بین المللی هستیم که برای برقراری امنیت در سوریه مداخله کند.

این مقام سوری مدعی شد: این طرح برای بیرون راندن طرف های زیاده خواه و جلوگیری از قدرت یافتن (دوباره) بشار الاسد صورت می گیرد.

سفر معارضان سوری به سرزمین های اشغالی، نخستین سفر از این دست نیست؛ سپتامبر ۲۰۱۶ (شهریور ۹۵) نیز زیتون به تل آویو سفر کرد و در کنفرانس امنیت ملی رژیم صهیونیستی موسوم به «هرتسلیا» حاضر شد و خود را نماینده ارتش موسوم به «آزاد سوریه» معرفی کرد.

پیش از این نیز رسانه های صهیونیستی از تمایل گروه مخالفان موسوم به "الغد السوری" برای ایجاد ارتباط و بحث و گفت وگو با مقامات صهیونیستی خبر داده بودند.

همچنین طبق آنچه که فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرده‌اند، از سال ۲۰۱۳ تا کنون بیش از چهار هزار معارض سوری در داخل سرزمین های اشغالی درمان شده اند که از این میان تنها یک پنجم غیرنظامی بوده‌اند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:414933!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)