|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
رییس مجلس شورای اسلامی:
[1398/03/19]

معامله قرن به معادله بی هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد  

رییس مجلس شورای اسلامی:

«معامله قرن» به معادله بی‌هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد

یکشنبه 19 خرداد 1398

تهران - ایران - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران، معامله بزرگ قلابی قرن را به معادله بی هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل کردند.

علی لاریجانی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی از حضور مردم در روز قدس که باعث فروپاشیدن دسیسه های رژیم صهیونیستی و حامیانش شد قدردانی کرد و گفت: این حضور طرح به اصطلاح معامله بزرگ قرن را تبدیل به معامله ای بی هویت کرد.

وی افزود: اگر طرفین مسئله به دنبال حل دموکراتیک مسئله فلسطین هستند باید به راه حل مقام معظم رهبری در رجوع به آرای ملت فلسطین رجوع کنند. طبق این طرح اولاً همه باید به همه پرسی تن دهند و آوارگان فلسطینی از گوشه و کنار جهان به کشور خود باز گردند تا در یک رفراندوم همه فلسطینی ها اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی بتوانند در مورد نوع حکومت آینده کشور خود تصمیم گیری کنند. در نهایت حکومت انتخابی مردم در خصوص وضعیت یهودیان انتقال یافته به سرزمین فلسطینی تصمیم گیری خواهند کرد.

**ایستادگی مدبرانه راهبرد ملت در شرایط فعلی است

لاریجانی تاکید کرد: بیانات مقام معظم رهبری در روز رحلت سالگرد رهبر فقید انقلاب عمیق، استوار و راهگشای حرکت ملت در شرایط فعلی بود.

وی افزود: ایستادگی مبتکرانه راهبر دقیقی است که علاوه بر خنثی کردن طرح های موزیانه دشمن، منجر به اقتدار بیشتر کشور می شود.

رئسی مجلس شورای اسلامی در خصوص وظیفه دولت و مجلس در شرایط فعلی کشور تصریح کرد: توجه به استقلال و کارآفرینی مهمتری وظیفه دولت و مجلس است. خصوصاً توجه به مسئله مسکن که مرکز پژوهش‌هایی مجلس طی بررسی خود اعلام کرده است ۵۰ تا ۸۰ درصد درآمد متوسط افراد جامعه را مصرف می‌کند.

وی در خصوص راهکار حل مسئله مسکن گفت: بیرون کشیدن زمین از بورس بازی و طرح فراگیر در ساخت ساز مسکن از جمله مهمترین اقداماتی هستند که در این خصوص می‌توان انجام داد.

وی افزود: اخیراً کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این خصوص جلساتی برگزار کرده است از جمله در جلسه‌ای با حضور وزیر مسکن، رئیس بانک مرکزی، ریاست بنیاد مسکن و رئیس کمیسیون در خصوص راهکارهای اجرای ساخت یک میلیون مسکن در هر حال تصمیم گیری و جمع بندی کرده اند.

** مکرون به مسائل داخلی کشور خود برسد

در ادامه ریاست مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رئیس جمهور کشور فرانسه گفت: این سخنان بسیار تأثر آور و ناشیانه بود. اگر این سخنان از سوی ترامپ مطرح می شد بعید نبود، اما این سخنان هیچ سنخیتی با صحبت های آقای مکرون در مذاکرات متعدد حضوری و تلفنی وی با آقای روحانی نداشت، گویا ایشان با توجه به طرف گفت و گوی خود در هر نشستی سخنانی متفاوت بیان می کنند.

لاریجانی افزود: آقای مکرون اگر در خط و نشان کشیدن تبحر دارد، به مسائل داخلی کشور خود بپردازد که تا دیگر شاهد کشته های زیاد در اعتراضات داخلی فرانسه نباشیم.

** تشکر از نخست وزیر عراق

در بخش دیگر از سخنان آقای لاریجانی وی از موضع گیری نخست وزیر عراق در اجلاس مکه تقدیر کرده و گفت: موضع دولت عراق در این اجلاس پرده از مساله سازی رژِیم سعودی برداشت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری مهر

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:414459!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)