|
|
0.0 (0)
عضو جنبش حماس:
[1397/04/21]

معامله قرن تلاشی برای ازبین بردن آرمان فلسطین است  

عضو جنبش حماس:

معامله قرن تلاشی برای ازبین بردن آرمان فلسطین است

 تاریخ خبر: 1397/04/19 

تهران- ایرنا- نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، معامله قرن را قراردادی بسیار مبهم و تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای از بین بردن آرمان فلسطین دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز سه شنبه میزبان نشست «معامله قرن؛ دستاوردهای مقاومت و تغییر معادلات منطقه ای» با حضور خالد قدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به منظور بررسی ابعاد مختلف پروژه سازش آمریکا در فلسطین، آخرین تحولات نوار غزه و روند کنونی مذاکرات سازش بود. 
معامله قرن طرح سازشی است که گفته می شود آمریکا با هدف به اصطلاح صلح بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی آماده کرده است.
در روزهای اخیر برخی منابع صهیونیستی و غربی مدعی شدند که حماس درباره مفاد معامله قرن و شروط آن گفت و گوهایی با برخی طرف ها داشته است.
ادعایی که دکتر خالد القدومی در این نشست خبری آن را رد کرد و با بیان اینکه هیچ خبر و اطلاعاتی از این معامله یا قرارداد هنوز مشخص نشده است، گفت:بر همین اساس و طبق سوابق، این قرارداد هیچ فایده ای برای مردم فلسطین نخواهد داشت.
وی یکی از نیازهای هر معامله و قراردادی را حضور دو طرفین ذینفع عنوان کرد و گفت: این حرکت در واقع یک دیکته و خیره سری از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
‌القدومی با اشاره به یکسری دیدارها بین روسای جمهور و روسای اطلاعاتی منطقه در ارتباط با به اصطلاح معامله قرن تاکید کرد: تمام جزئیات این مذاکرات بایستی برای مخاطبان علنی شود و اینکه هیچ خبری مطرح نشود پذیرفتنی نیست.
این نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) عدم اطلاع و حاضر نبودن نمایندگان ملت فلسطین را در معامله قرن بسیار تعجب آور خواند و گفت: اسم این را نمی توان قرارداد گذاشت چراکه چه رسمی و چه غیر رسمی، به طرف فلسطینی اعلام نشده است. 
وی گفت: در طول سه ماه بعد از دسامبر 2017 جرد کوشنر و جیسون گرینبلات فرستادگان ویژه ترامپ در روند صلح خاورمیانه حداقل 20 دیدار با رهبران فلسطینی و منطقه داشتند، اما از بروز هرگونه اطلاعات خودداری می کنند؛ در حالی که به هیچ وجه معقول و پذیرفتی نیست که هیچ صحبتی در این دیدارها نشده باشد. 
این نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ادامه تاکید کرد: درواقع کوشنر و گرینبلات دو دلال هستند که تنها منافع رژیم صهیونیستی را دنبال می کنند. 
وی با بیان این که برخی شواهد نشان از پایمال کردن حقوق ملت فلسطین دارد، خاطرنشان کرد: پیش از این نیز تلاش هایی در چندین مرحله صورت گرفت؛ از جمله یکبار در سال 2006 از سوی ایهود اولمرت و محمود عباس و همچنین پیشنهاد خطرناک دیگری در سال 2010 که از سوی مشاور اسبق رژیم صهیونیستی مطرح شد. 
القدومی با اشاره به این که این پیشنهادها مبتنی بر دو عامل اصلی بود، افزود: پیشنهاد یک نوع حکومت فدرال با کشور اردن و دیگری تبادل اراضی بین فلسطین و مصر بود که تاکنون به دلیل پایداری و استقامت مردم فلسطین به سرانجام نرسیده است. 
این نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) افزود: صرف نظر از همه اینها و هرگونه عنوانی که روی معامله قرن گذاشته شود، اینها همگی تلاش هایی برای تحمیل یکسری واقعیت های جدید به ملت فلسطین است. 
وی در توضیح بیشتر با اشاره به اینکه آریل شارون نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به عنوان فرعون این رژیم طبق سیاست خود، اهدافش را بدون هیچ مذاکره و قراردادی با فلسطینیان پیش می برد، گفت: شارون در واقع یکسری رخدادها را از جمله شهرک سازی در کرانه باختری یا ایجاد پست های ایست و بازرسی رقم زد که پس از آن یکسری لابی هایی هم برای متقاعد کردن آنها صورت می گرفت و بعد ادعای مذاکره و قرارداد می کردند. 
القدومی تلاش های بنیامین نتانیاهو و طرز تفکر او را همچون خلف و استاد خود شارون تنها برای نابودی آرمان فلسطین دانست و گفت: آنها در طول تاریخ نتوانسته اند پایداری و استقامت مردم فلسطین را چه در غزه و چه در سایر اراضی اشغالی درهم بشکنند. 
وی تهدیدآمیزترین حرکت نتانیاهو در شرایط فعلی را تلاش او برای عادی سازی روابط با جهان عرب به منظور تبدیل مسئله فلسطین به یک مسئله ثانویه دانست و خواستار اتحاد وانسجام هرچه بیشتر مسلمین در برابر توطئه ها و نیات شوم سردمداران رژیم صهیونیستی شد.
انتهای پیام /

 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری فارس

گزارش تصویری

نشست تخصصی معامله قرن با حضور دکتر خالد القدومی

منبع:
Parameter:351279!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)