|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/11]

«معامله قرن» محور گفت وگوهای وزیر خارجه قطر و مشاور ترامپ  

«معامله قرن» محور گفت وگوهای وزیر خارجه قطر و مشاور ترامپ

شنبه 11 اسفند 1397

تهران-ایرنا-محمدبن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر روز جمعه با «جرد کوشنر» داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا در دوحه درخصوص طرح صلح خاورمیانه ترامپ موسوم به معامله قرن گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، در دیدار وزیر خارجه قطر با کوشنر تحولات منطقه به ویژه روند سازش میان رژیم صهیونیستی و فلسطین بحث شد.
براساس این گزارش، دو طرف همچنین درخصوص روابط دوجانبه و راه های گسترش این روابط گفت وگو کردند.
در این دیدار همچنین 'جیسون گرینبلت' فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه و 'برایان هوک' مسئول گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه نیز حضور داشتند.
کوشنر و همراهانش در روزهای گذشته با مقام های عربستان، امارات متحده عربی، بحرین، عمان و ترکیه دیدار و گفت وگو کرده اند.
طرح ضدفلسطینی معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه 'ابودیس' به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
این طرح با واکنش شدیدی ازسوی مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده و تنش ها و درگیری ها با نظامیان اسرائیلی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
بسیاری از تحلیلگران منطقه غرب آسیا نیز معتقدند، معامله قرن مانند دیگر توافق های صلح در ارتباط با فلسطین اشغالی قبل از تولد مرده است چرا که حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین در آن رعایت نشده و آنان با وجود گذشت 70 سال از اشغال بر بازپس گیری حق خود تاکید دارند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:392667!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)