|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/14]

معاون حزب‌الله: جایی برای اسرائیل در خاک فلسطین وجود ندارد  

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد، تمام خاک فلسطین از بحر تا نهر برای فلسطین است و رژیم اسرائیل جایی در این سرزمین ندارد.

معاون حزب‌الله: جایی برای اسرائیل در خاک فلسطین وجود ندارد

دوشنبه 14 بهمن 1398

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد، تمام خاک فلسطین از بحر تا نهر برای فلسطین است و رژیم اسرائیل جایی در این سرزمین ندارد.

«نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (یکشنبه) در اظهاراتی اعلام کرد، طرح به اصطلاح «معامله قرن» طرحی باطل و شکست‌خورده است.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، وی افزود: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا این طرح را به خاطر انتخابات آمریکا و بالا بردن آرای «بنیامین نتانیاهو» در داخل فلسطین اشغالی ارائه کرد اما وی باید بداند که که ملت مقاوم فلسطین و ملت‌های مجاهد منطقه این طرح را اجرا نخواهند کرد و به اسرائیل اجازه نخواهند داد که اشغال کند و همزمان به اشغالگری خود وجهه قانونی دهند.

شیخ قاسم تصریح کرد: جایی برای اسرائیل با مرزهای به رسمیت شناخته شده وجود ندارد، تنها مکان برای فلسطین آنهم تمام خاک فلسطین از بحر تا نهر است، پایتخت آن نیز شرق و غرب قدس و نه قدس شرقی است. ما به این موضوع ایمان داریم و معتقدیم که تحقق آن ممکن است فقط نیازمند زمان و فداکاری است.

«نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله هم اعلام کرد، لبنان در مقدمه متضرران از معامله قرن قرار دارد زیرا قصد تحمیل اسکان دائمی آوارگان فلسطینی و بیشتر از آن آوارگان سوری را (از طریق این طرح) در لبنان دارند، آنچه جامعه بین‌المللی نامیده می‌شود از فلسطینی‌ها یا سوری‌ها نمی‌خواهد لبنان را ترک کنند.

وی افزود، معامله قرن شامل شناسایی حاکمیت اسرائیل بر اراضی اشغالی مزارع شبعا و کفرشوبای لبنان نیز می‌شود.

بر اساس گزارش النشره، شیخ قاووق ادامه داد: آمریکا با این تصمیم به لبنان تجاوز کرد و از حاکمیتش کم کرد. اولین پاسخ قاطع به معامله قرن، اجماع فلسطینی برای رد آن است و این اجماع دژ محکم برای حق فلسطینی در برابر معامله قرن است.

معامله قرن سه‌شنبه هفته گذشته به دست رئیس‌جمهور آمریکا رونمایی شد و حق بازگشت آوارگان فلسطین به سرزمین خود را خط زد.

 

العالم

Parameter:452613!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)