|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/01]

مقام حزب الله: ایران با سرنگونی پهپاد آمریکایی بر دفاع از حاکمیت خود تاکید کرد  

مقام حزب الله: ایران با سرنگونی پهپاد آمریکایی بر دفاع از حاکمیت خود تاکید کرد

جمعه 31 خرداد 1398

بیروت - ایرنا - شیخ "علی دعموش" معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به اقدام ایران در سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا گفت: ایران با این اقدام این پیام را ارسال کرد که برابر تجاوز به حاکمیت خود تساهل نخواهد کرد.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی لبنان، دعموش در خطبه نماز جمعه تاکید کرد: وضعیت عمومی آمریکا و متحدانش در منطقه حاکی از سردرگمی و ناتوانی آنان و شکست در اغلب مواضع کشمکش است.

وی تاکید کرد: با وجود ایجاد ترس و فشار و تحریم و قلدری آمریکا و متحدانش در منطقه به ویژه در منطقه خالیج فارس علیه ایران و با وجود زیان‌هایی که این سیاست‌ها به کشورهای منطقه و ملت‌هایش وارد کرده است، محور مقاومت امروز قوی‌تر از هر زمان دیگری است.

این مسئول حزب الله لبنان ادامه داد: آمریکا در به زانو درآوردن ایران شکست خورد و تمام محاسبات و امیدش به داخل جامعه ایران نیز ناکام ماند، زیرا به دسته بندی داخلی در ایران تحت تأثیر تحریم‌ها و فشارها امید بسته بود اما با وحدت مواضع سیاسی ایران روبه رو شد، همانطور که به سقوط نرخ ارز ایران دل بسته بود که آن نیز مانند قبل با ثبات باقی ماند.

دعموش تصریح کرد: آمریکا به شبکه‌های اقتصادی و مالی و امنیتی که در داخل ایران تحرکاتی دارند، دل بسته بود که اخیراً تعداد زیادی از عوامل این شبکه‌ها دستگیر شدند و اهدافشان ناکام گذاشته شد. علاوه بر این آمریکا با توسل به جنگ اقتصادی و تحریم علیه ایران به فاصله انداختن بین ملت و نظام و رهبری چشم بسته بود اما وفاداری ملت به دولت به ویژه به رهبری بیشتر شد.

وی اظهار داشت: ایران کشور ضعیفی نیست که برابر تجاوز مداوم آمریکا سکوت کند، بلکه کشوری قدرتمند است که توان حمایت از خود و حاکمیتش را دارد و نمی‌تواند از حقوق خود و نقش منطقه‌ای که از آن برخوردار است، کوتاه بیاید.

دعموش تاکید کرد: پیام اساسی ایران از سرنگونی پهپاد آمریکایی این است که برابر هیچ گونه تجاوزی به حاکمیت خود کوتاه نخواهد آمد و دست روی دست نخواهد گذاشت و وقتی اعلام می‌کند قادر است به هر تجاوز آمریکا پاسخ دهد، مزاح نمی‌کند بلکه با تمام عناصری که برای دفاع از ملت، موجودیت، نظام، موقعیت و نقش خود برخوردار است، پاسخ خواهد داد.

وی افزود: از سوی دیگر آمریکا تا کنون در معامله قرن ناکام مانده است زیرا در تلاش برای تشکیل ائتلاف آمریکایی- خلیجی- اسرائیلی بود تا ایران را به محاصره در آورد و قضیه فلسطین را حذف کرده و رضایت رژیم صهیونیستی را جلب کند، اما این طرح با مانع روبه رو شد و طرف‌های مرتبط با آن در تلاش برای برگزاری کنفرانس بحرین هستند و بعضی کشورهای عربی را تحت فشار قرار داده‌اند تا شرکت خود در این کنفرانس را تضمین کنند، با این حال این کنفرانس مرده به دنیا خواهد آمد.

بامداد روز گذشته یک فروند پهپاد جاسوسی "گلوبال هاوک" آمریکا بعد از تجاوز به حریم جمهوری اسلامی ایران در استان هرمزگان، هدف آتش پدافند یکپارچه هوایی کشور قرار گرفت و سرنگون شد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:416712!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)