|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1400/01/01]

مقام حماس: رژیم صهیونیستی از پیروزی حماس در انتخابات می‌ترسد  

«حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شنبه شب گفت: رژیم صهیونیستی از پیروزی حماس در انتخابات فلسطین می ترسد.

مقام حماس: رژیم صهیونیستی از پیروزی حماس در انتخابات می‌ترسد

۱ فروردین ۱۴۰۰

تهران – ایرنا - «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شنبه شب گفت: رژیم صهیونیستی از پیروزی حماس در انتخابات فلسطین می ترسد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، بدران افزود: رژیم اشغالگر نخستین و بزرگترین ذی نفع از وجود انشقاق میان گروه های فلسطینی است و رژیم صهیونیستی هرگونه تلاش برای پر کردن شکاف میان گروه های فلسطینی را تهدیدی واقعی برای خود می بیند و نمی خواهد ما به صورت یک ملت متمدن در برابر جهان ظاهر شویم.

وی تأکید کرد که رژیم اشغالگر از پیروزی حماس در انتخابات و بازگشت حماس این بار از صندوق های رأی به ویژه در کرانه باختری در هراس است.

عضو دفتر سیاسی حماس همچنین بر لزوم اتحاد میان گروه های فلسطین در مسأله انتخابات تأکید کرد و گفت: ما با دخالت های رژیم اشغالگر و آمریکا در این انتخابات مواجه هستیم.

بدران افزود: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در صدد تشکیل یک لیست انتخاباتی حماسی است و هر لحظه این آمادگی را دارد که در رقابت های انتخاباتی شرکت کند؛ اما همه تلاش مان را می کنیم تا به یک لیست گسترده ملی برسیم که شامل اکثر گروه های فلسطینی باشد.

طبق بیانیه «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، انتخابات مجلس قانونگذاری در روز ۲۲ ماه می‌ (یکم خرداد) و انتخابات ریاست جمهوری در ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) برگزار خواهد شد و چنانچه انتخابات مجلس قانونگذاری به مرحله دوم کشیده نشود، انتخابات مجلس ملی در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

پس از ۱۵ سال، این اولین بار است که تشکیلات خودگردان فلسطین حکمی برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست جمهوری و مجلس ملی صادر می‌کند که مورد استقبال جنبش «حماس» قرار گرفت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:481205!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)