|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/08/24]

مقام فلسطینی تصمیم پامپئو برای بازدید از شهرک‌های صهیونیستی را محکوم کرد  

نخست‌وزیر فلسطین تصمیم وزیر خارجه آمریکا برای بازدید از شهرک «بساغوت» واقع در اراضی فلسطینی استان رام‌الله و البیره را محکوم کرد.

مقام فلسطینی تصمیم پامپئو برای بازدید از شهرک‌های صهیونیستی را محکوم کرد

۱۳۹۹-۸-۲۴

نخست‌وزیر فلسطین تصمیم وزیر خارجه آمریکا برای بازدید از شهرک «بساغوت» واقع در اراضی فلسطینی استان رام‌الله و البیره را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد اشتیه» نخست‌وزیر فلسطین ضمن محکوم کردن تصمیم «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا برای بازدید از شهرک «بساغوت» در رام‌الله، آن را اقدامی خطرناک برای نقض حقوق بین‌الملل و مصوبات سازمان ملل برشمرد.

«اکاترینا زاخاریوا» وزیر خارجه بلغارستان با اشتیه در دفتر او در شهر رام‌الله دیدار و درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات سیاسی گفت‌وگو کرد.

اشتیه در این دیدار گفت که تصمیم پامپئو برای بازدید از شهرک صهیونیستی واقع در اراضی فلسطینی در شهر البیره در هفته آینده، مشروعیت‌بخشی به رژیم اشغالگر و نقض مشروعیت بین‌المللی است و همه جهانیان باید آن را محکوم کنند.

او افزود که انتقاد از رژیم اشغالگر و اقدامات غیرقانونی آن و مسئول دانستن این رژیم در خصوص درد و رنج ملت فلسطین «یهودی‌ستیزی» نیست بلکه دفاع از ارزش‌های عدالت، آزادی و حق تعیین سرنوشت است.

طبق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، اشتیه تأکید کرد که جامعه جهانی بایستی موضع آشکاری در حمایت از راه‌حل دو دولت و قطعنامه‌های بین‌المللی اتخاذ کرده و به رژیم صهیونیستی برای سوء استفاده از زمان جهت تحمیل واقعیت‌های جدید از طریق شهرک‌سازی را که به نابودی امکان تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس منجر می‌شود، اجازه ندهد.

از سوی دیگر «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس تأکید کرد که تصمیم پامپئو برای بازدید از این شهرک صهیونیستی را محکوم می‌کنیم و این تصمیم وی بیانگر بی‌توجهی دولت آمریکا به تمامی قوانین و عرف بین‌المللی است.

قاسم افزود که بازدید پامپئو از این شهرک حجم جنایتی را که سازشکاران با رژیم صهیونیستی مرتکب شده و باعث تشویق آمریکا به اجرای بقیه مفاد معامله قرن شد، نشان می‌دهد.   

«داود شهاب» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی نیز تصمیم پامپئو برای بازدید از این شهرک را تجاوزکارانه برای تثبیت اشغالگری در اراضی فلسطین و جولان دانست.

همچنین «ماهر مزهر» عضو کمیته مرکزی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین گفت که تصمیم پامپئو برای بازدید این شهرک در راستای تقویت موجودیت رژیم صهیونیستی و مشروعیت‌بخشی به شهرک‌های غیرقانونی صورت می‌گیرد.

پامپئو تصمیم دارد هفته آینده از بلندی‌های جولان اشغالی و شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری بازدید کند.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری فارس

Parameter:465280!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)