|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/22]

مقام های فلسطینی خیانت سران عرب را از دلایل ماندن نتانیاهو عنوان کردند  

مقام های فلسطینی خیانت سران عرب را از دلایل ماندن نتانیاهو عنوان کردند

تاریخ خبر: 1398/01/21 

غزه - ایرنا - مقام های فلسطینی عادی سازی روابط میان برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را از عوامل پیروزی اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در انتخابات پارلمانی دانستند.

به گزارش چهارشنبه شب خبرنگار ایرنا، پس از شمارش نزدیک به 97 درصد آرا مشخص شد که حزب راستگرای لیکود تحت رهبری نتانیاهو 35 کرسی از 120 صندلی پارلمان رژیم صهیونیستی را به دست آورد.
با توجه به آرای انتخابات و تعداد کرسی های دیگر احزاب به نظر می رسد نتانیاهو بخت بیشتری را برای نخست وزیری در یک دولت ائتلافی داشته باشد، از این رو وی با دستیابی به پنجمین دوره نخست وزیری رکورد دار می شود.
«مشیر المصری» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفت وگو با ایرنا درباره این موضوع گفت: بدون شک عادی سازی روابط میان تل آویو و برخی از کشورهای عربی این کمک را به رژیم صهیونیستی کرد تا خود را به عنوان جزیی از منطقه معرفی کرده و این امر توانست به نتانیاهو و حزب لیکود در تبلیغات انتخاباتی و پیروزی وی کمک موثری کند.
وی افزود: عادی سازی به سلب بیشتر حقوق فلسطینیان و همچنین اعراب منجر شد و به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و اعلام الحاق جولان سوریه به اراضی اشغالی از سوی آمریکا، نمونه هایی از مدعا است.
المصری خاطرنشان کرد که ماجراهای اخیر، نتانیاهو را به این فکر انداخت که حتی بخش هایی از کرانه باختری را به اراضی اشغالی الحاق کند و اکنون باید به تمامی کسانی که در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نقش داشتند، گفت: شما هم در جنایات رخ داده علیه ملت و مقدسات فلسطین شریک هستید.
این مقام حماس افزود: برخی از کشورهای منطقه به جای آنکه با اشغالگری و جنایات اسرائیلی ها مقابله کنند سعی دارند علیه جریان مقاومت اقدام کنند.
وی از همه کشورهایی که سعی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دارند خواست تا با ملت های خود و خواسته آنان برای دفاع از آرمان فلسطین همراهی کرده و ننگ ارتباط با اسرائیل را نپذیرند.
«احمد بحر» نایب رئیس پارلمان فلسطین نیز عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت بزرگ در حق ملت فلسطین و جنایتی علیه اخلاق، انسانیت و قانون دانست.
این مقام فلسطینی اقدام برخی از کشورهای عربی در برقراری ارتباط با تل آویو را به منزله پوششی سیاسی برای صهیونیست ها دانست تا طرح های نژادپرستانه خود همچون یهودی سازی مناطق مختلف فلسطین، شهرک سازی در اراضی اشغالی، محاصره نوار غزه و مقابله با راهپیمایی های بازگشت را با سرعت بیشتری دنبال کنند.
وی همچنین خواستار توقف کامل هرگونه ارتباط آشکار و نهان با اسرائیل و محاکمه علنی افرادی شد که سعی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دارند.
نمایندگان پارلمان فلسطین هم خواستار تصویب قانونی برای جرم انگاری هرگونه برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی و تشکیل کمیته ای پارلمانی متشکل از نمایندگان مجالس کشورهای عربی و اسلامی برای مقابله با عادی سازی شدند.
نمایندگان فلسطینی از دیگر نمایندگان مجالس اسلامی و عربی خواستند تا با تصویب قوانینی هرگونه عادی سازی روابط با تل آویو را به عنوان جرم شناسایی کرده و متخلفین طبق قانون مجازات شوند.
از سوی دیگر «مصطفی البرغوثی» دبیرکل جنبش اقدام ملی فلسطین گفت: نتایج انتخابات در اسرائیل نشان داد که رقابت میان دو جریان تندروی راست بود و هر دو طیف در تلاش بوده و هستند تا برای گسترش نظام نژادپرستانه اسرائیل قدم بردارند.
وی نتیجه انتخابات رژیم صهیونیستی را تحکیم مواضع نژادپرستانه این رژیم دانست و تاکید کرد که فلسطینیان باید با وحدت ملی و راهبرد یکسان مقابل دشمن ایستادگی کنند.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:396723!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)