|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
رهبر جنبش انصارالله:
[1397/08/30]

ملت یمن دفاع در برابر تجاوز را حق خود می داند  

رهبر جنبش انصارالله:

ملت یمن دفاع در برابر تجاوز را حق خود می داند

سه شنبه 29 آبان 1397

تهران-ایرنا-رهبر جنبش انصارالله یمن گفت که ملت یمن دفاع از خود و سرزمین اش در برابر تجاوز آمریکایی-سعودی و تحقق استقلال و آزادی را حق مسلم خود می داند.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، عبدالملک بدرالدین الحوثی در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) در میدان السبعین صنعا پایتخت و برخی استان های یمن برگزار شد، افزود: مرحله ای که اکنون در آن قرار داریم مهم و سرنوشت ساز بوده زیرا ما با تجاوز ظالمانه ای رو به رو هستیم که کرامت و هویت مان را هدف قرار داده است.
وی تاکید کرد که سرانجام و عاقبت صبر بر مشکلات در راه خداوند، پیروزی و آزادی از سلطه طاغوت و استکبار است.
رهبر جنبش انصارالله خطاب به جوانان یمنی گفت که دشمن ایمان، آگاهی، شرف و اخلاق تان را هدف گرفته همان گونه که با سلاح و موشک خودتان را هدف قرار داده است.
وی با انتقاد از تلاش برخی کشورهای عربی در برقراری روابط با رژیم غاصب و اشغالگر قدس هرگونه عادی سازی روابط و پیمان با دشمن صهیونیستی را محکوم کرد و بر پایبندی ملت یمن به حمایت و ایستادگی در کنار گروه های مقاومت و مردم فلسطین تاکید کرد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. 
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است. 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:361797!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)