|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/18]

منابع صهیونیستی مدعی شدند: همکاری مصر با رژیم صهیونیستی علیه حماس  

منابع صهیونیستی مدعی شدند: همکاری مصر با رژیم صهیونیستی علیه حماس

 دوشنبه 17 دی 1397

منابع صهیونیستی مدعی شدند محور همکاری رژیم صهیونیستی و مصر در سینا، علیه حماس است.

العربی الجدید -- منابع صهیونیستی فاش کردند محور همکاری رژیم صهیونیستی و مصر در سینا، علیه حماس است.

براساس گزارشی اسرائیلی که روز یکشنبه منتشر شد برخلاف ادعاهای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، همکاری امنیتی ارتش مصر و اسرائیل در سینا علیه حماس است. وی اخیراً در گفتگو با شبکه سی بی اس اعتراف کرد که هدف اصلی اش مقابله با قاچاق سلاح برای جنبش حماس در نوار غزه است و هدف، سرکوب داعش در سینا نیست.

در گزارش پایگاه خبری عبری والّا آمده است اسرائیل با سوء استفاده از اجازه ای که از رژیم السیسی برای فعالیت در سینا دریافت کرده است به شکل گسترده ای برای مقابله با قاچاق سلاح برای گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس اقدام می کند.

امیر بوحبوط کارشناس نظامی این پایگاه اینترنتی گفته است اطلاعیه های قاهره و اخبار درز یافته در اسرائیل درخصوص حمله به داعش در سینا در واقع سرپوشی بر هدف اصلی از اقدام نظامی در این منطقه است که مقابله با ارسال سلاح برای حماس در غزه است.

بوحبوط افزود: گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش اسرائیل عملیات مقابله با قاچاق سلاح برای حماس را در سینا طراحی کرده است و محور آن حملات هوایی گسترده به محموله های سلاح برای مقاومت فلسطین است. آیزنکوت از زمانی که ریاست ستاد ارتش اشغالگر را در سال 2015 برعهده گرفت اقدام علیه افزایش قدرت نظامی حماس در نوار غزه را در اولویت کاری خود قرار داد. به همین سبب وقتی چراغ سبز مصر را برای عملیات نظامی در سینا دریافت کرد، حمله به محموله های سلاح برای حماس را آغاز کرد. به گفته بوحبوط، ارتش اشغالگر به فرماندهی آیزنکوت و براساس دستور محرمانه کابینه امنیتی اسرائیل مأموریت یافت هرآنچه لازم است برای بازدارندگی حماس از یک سو و کاهش توان نظامی آن از سوی دیگر اقدام کند.

اسرائیل درگذشته ادعا کرده بود گردانهای عزالدین قسام از اوضاع آشفته در لیبی سوء استفاده می کند و از طریق سینا مقادیر زیادی سلاح به نوار غزه قاچاق می کند.

آنچه والّا افشا کرده است در واقع نشان می دهد که برخلاف ادعاهای اسرائیل هدف از همکاری اطلاعاتی پرحجم اسرائیل و رژیم السیسی در سینا صرفاً جمع آوری اطلاعات اعضای داعش در سینا نبوده بلکه شناسایی شبکه های قاچاق سلاح برای گردان های عزالدین قسام بوده است.

بوحبوط همچنین گفته است: اقدامات اسرائیل برای مقابله با افزایش قدرت نظامی حماس شامل عملیات ترور مهندسان صنایع نظامی که در خارج برای حماس کار می کنند نیز می شود.

 

العالم

Parameter:381351!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)