|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/04]

منطقه جولان سوریه مانند فلسطین، سرزمینی اشغالی است  

منطقه جولان سوریه مانند فلسطین، سرزمینی اشغالی است

تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۳۹۸

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین؛ گروه های مقاومت فلسطین تأکید کردند منطقه جولان سوریه سرزمینی اشغالی مانند فلسطین است که باید از سوی امت عربی و اسلامی از دست اشغالگران آزاد شود.
گروه های مقاومت فلسطین در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در مورد منطقه اشغالی جولان سوریه با صدور بیانیه ای تأکید کردند منطقه جولان، بخشی از سرزمین عربی و اسلامی است که مانند فلسطین اشغال شده است و امت اسلامی و عربی باید برای پس گرفتن آن قیام کنند و صفوف خود را برای مقابله با توطئه های آمریکا در منطقه که در خدمت تأمین منافع اشغالگران است، متحد سازند. این گروه ها آمادگی خود را برای مشارکت فعال در راهپیمایی (الأرض و العودة) «سرزمین و بازگشت» در روز شنبه آینده اعلام کردند و از ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس و همه سرزمین های اشغالی خواستند در راهپیمایی روز زمین حضور گسترده داشته باشند.

گروه های مقاومت فلسطین همچنین از موضع ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی در مورد اظهارات ترامپ، تقدیر و تشکر کردند و موضع او را بیانگر «نبض واقعی» امت اسلامی دانستند که همه موضع گیری های رسمی اسلامی و عربی باید از آن پیروی کنند.


 خبرگزاری صدا و سیما

Parameter:395925!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)