|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/11/15]

مواضع وزیران خارجه مصر، اردن، بحرین و عمان در نشست اتحادیه عرب  

وزیران خارجه اردن، بحرین، عمان و مصر به بیان مواضع کشورهای خود در قبال فلسطین در جریان نشست فوق العاده اتحادیه عرب درباره معامله قرن پرداختند.

مواضع وزیران خارجه مصر، اردن، بحرین و عمان در نشست اتحادیه عرب

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ 

وزیران خارجه اردن، بحرین، عمان و مصر به بیان مواضع کشورهای خود در قبال فلسطین در جریان نشست فوق العاده اتحادیه عرب درباره معامله قرن پرداختند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن در سخنانی در نشست اتحادیه عرب گفت: مواضع اردن در قبال فلسطین تغییر نکرده است.

وی افزود: در نشست امروز بر راهکار دو دولتی بر اساس قطعنامه‌های مشروع بین المللی و طرح صلح بر اساس مرزهای ۶۷ تاکید شد.

وزیر اردنی درباره تبعات فاجعه بار در قبال تحرکات صهیونیست‌ها در ویران کردن منازل و مصادره زمین و انجام تغییرات در قدس و اماکن دینی هشدار داد.

الصفدی از حمایت اردن از فلسطینی‌ها به منظور احقاق حقشان خبر داد و گفت: حل موضوع فلسطین شرط تحقق ثبات و صلح در منطقه است. قدس باید سمبل صلح باشد نه محرومیت. ما درباره هر اقدام اسرائیل با هدف ایجاد وقایع جدید میدانی هشدار می‌دهیم. باید در راستای پایان اشغالگری و تحقق صلح فراگیر حرکت شود.

از سوی دیگر خالد بن احمد وزیر خارجه بحرین از طرح معامله قرن تمجید کرد و گفت: طرحی که ترامپ ارائه داده را ارج می نهیم. مجدداً بر موضع ثابت بحرین در قبال موضوع فلسطین تاکید می‌کنیم و حامی همه تلاش‌های هدفمند برای حل فراگیر و عادلانه موضوع فلسطین هستیم.

یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان هم گفت: ما به طور کامل از طرح ترامپ اطلاع نداریم. راهکار باید بر اساس تشکیل دولت مستقل فلسطین باشد. راهکار در رسیدن طرفین به راه حل است نه ارائه طرح‌ها. طرح آمریکا باید مطالعه شود و برخی موارد آن اصلاح شود. ما حامی تلاشهای ملت فلسطین برای دست یابی به حقوق تاریخی آن هستیم. آمریکا باید به حقوق ملت فلسطین توجه کند.

سامح شکری وزیر خارجه مصر هم اعلام کرد: مصر حامی حقوق عادلانه ملت فلسطین است.

وی بر توجه به قطعنامه‌های مشروع بین المللی و طرح صلح عربی برای حل مشکل فلسطین تاکید و اعلام کرد: دست یابی به راه حل فراگیر و عادلانه به مثابه کلید بازگشت صلح به خاورمیانه است.

 

 

خبرگزاری مهر

Parameter:452677!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)