|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
تاکید تحلیلگران صهیونیست:
[1398/06/27]

موشک های حماس از گنبد آهنین عبور کرده و حیفا را هدف قرار داده است  

تاکید تحلیلگران صهیونیست:

موشک های حماس از گنبد آهنین عبور کرده و حیفا را هدف قرار داده است

چهارشنبه 27 شهریور 1398

تحلیلگران اسرائیلی تاکید کردند حماس از توان لازم برای تولید موشک هایی برخوردار است که می تواند با عبور از گنبد آهنین حیفا را هدف قرار دهد و این مساله غافلگیری نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیل را به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، پایگاه خبری عبری زبان YNET وابسته به روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت اعلام کرد بر خلاف جنگ 2014 ارتش اسرائیل قصد دارد دشمن خود را با انجام عملیات نظامی زمینی در جنگ آینده غافلگیر کند.

این پایگاه خبری همچنین به نقل از منابع نظامی مطلع تاکید کرد ارتش اسرائیل بانک اهداف خود در نوار غزه را به طور اساسی تغییر داده و بر انجام عملیات کوتاه مدت نسبت به آنچه در جنگ 2014 واقع شد تاکید دارد.

امیر بوخبوط تحلیلگر نظامی در پایگاه خبری واللا نیز به نقل از منابع آگاه در نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل نسبت به توانایی گردان های قسام برای تولید موشک های «آر 160» با وجود مراقبت های امنیتی شبانه روزی از غزه غافلگیر شده اند.

این تحلیلگر صهیونیست به نقل از این منابع افزود دو موشک از این نوع به سمت حیفا شلیک شده است و سامانه گنبد آهنین تنها توانسته یکی از آنها در حیفا ساقط کند و از انهدام موشک دوم ناتوان بوده و در منطقه ای باز سقوط کرده است.

بوخبوط به نقل از این منابع امنیتی ادامه داد ارتش از توان حماس برای تولید موشکی که با طی مسافت 120 کیلومتری می تواند به حیفا برسد غافلگیر شده است. این اطلاعات باعث نگرانی شهرداری ها و مقامات محلی در اراضی اشغالی شده است چرا که با چنین اوضاعی شهرها و شهرک های اسرائیلی در مقابل این نوع از موشک ها حماس بی دفاع است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430195!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)