|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/08/23]

میدل ایست‌آی: جنگ اخیر غزه پیشنهاد بن‌سلمان به نتانیاهو بود  

میدل ایست‌آی: جنگ اخیر غزه پیشنهاد بن‌سلمان به نتانیاهو بود

چهارشنبه 23 آبان 1397

وبگاه انگلیسی «میدل ایست آی» به نقل از منابعی نوشت، جنگ اخیر غزه یکی از سناریوهای ولی‌عهد عربستان سعودی برای منحرف کردن توجه‌ رئیس جمهور آمریکا از قضیه قتل خبرنگار عربستانی بود. 
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه انگلیسی «میدل ایست آی» در گزارشی مدعی شد که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی تلاش کرده است تا رژیم صهیونیستی را برای حمله به غزه قانع کند و این یکی از سناریوهای وی برای انحراف توجه آمریکا از ضیه قتل «جمال خاشقچی»، خبرنگار عربستانی کشته شده در کنسولگری ریاض در استانبول است.

«میدل ایست آی» به نقل از منابعی نوشت، ولی‌عهد سعودی برای اینکه توجه‌‌ها را از قضیه قتل خاشقچی منحرف کند، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را برای حملات اخیر به غزه قانع کرده است.

این وبگاه انگلیسی بر اساس گفته این منابع ادامه داد، جنگ غزه در میان دیگر اقدامات و سناریوهای مخربی است که در تقابل با افشاگری‌های  قتل خاشقچی انجام گرفته است. 

میدل ایست آی افزود، گروهی از مقام‌های خاندان سلطنتی عربستان سعودی، مقام‌های وزارت‌خانه‌های دفاع و خارجه و نیروهای اطلاعاتی عربستان سعودی هر شش ساعت یک بار گزارش‌هایی را به بن سلمان ارائه می‌کنند و به وی گفته‌اند راه‌اندازی جنگ در غزه توجه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را از قضیه خاشقچی منحرف می‌کند و توجه واشنگتن را به سوی نقش عربستان سعودی در تقویت "منافع استراتژیک اسرائیل" معطوف می‌دارد. 

میدل ایست آی نوشت، این گروه به بن سلمان نصیحت کرده‌اند تا ترکیه را با هر وسیله‌ای برای مثال دادن رشوه به «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، خنثی کنند.

بن سلمان پیشتر نیز ادعا کرده بود از مسئله قتل خاشقچی برای ایجاد اختلاف میان عربستان سعودی و ترکیه استفاده می‌شود اما تا زمانی که شاه سلمان و ولی‌عهدی چون بن سلمان هستند، این اتفاق نخواهد افتاد. 

 

خبرگزاری فارس

Parameter:360484!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)