|
|
0.0 (0)
[1399/01/04]

ناتوانی کابینه رژیم اسرائیل در مقابله با کرونا و ورود موساد برای کمک به نتانیاهو  

موساد برای کمک به نتانیاهو کیت‌های تشخیص کرونا را مخفیانه وارد سرزمین‌های اشغالی کرد اما همین مسئله منجر به اختلاف بین مقامات اجرایی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی و مقامات سیاسی امنیتی شد.

ناتوانی کابینه رژیم اسرائیل در مقابله با کرونا و ورود موساد برای کمک به نتانیاهو

موساد برای کمک به نتانیاهو کیت‌های تشخیص کرونا را مخفیانه وارد سرزمین‌های اشغالی کرد اما همین مسئله منجر به اختلاف بین مقامات اجرایی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی و مقامات سیاسی امنیتی شد.

۰۳ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اولین قربانی کرونا در حالی در رژیم صهیونیستی به ثبت رسید که مشکلات کرونایی دولت موقت نتانیاهو در حال تبدیل شدن به معضلاتی هستند که می توانند بحران جدیدی را برای رژیمی به وجود آورند که در بن بست سیاسی قرار داشته، یک سال و نیم است دولت مستقر ندارد و اختلاف بین احزاب اجازه تشکیل کابینه را نمی دهد. در این شرایط کرونا هم به تشکیل دولت اضطراری کمک نکرد و حالا نتانیاهو به کابینه نیم بند خود با مشکلات ناشی از کرونا دست به گریبان است و این موساد است که به کمک نتانیاهو می آید. کمکی که باز هم موج انتقاد ها و تردیدها را به سمت نتانیاهو می کشاند.

ورود موساد برای کمک به نتانیاهو

رسانه های رژیم صهیونیستی با انتشار اظهار نظری از سوی معاون مدیر کل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی در خصوص انتقاد به وارد کردن کیت های تشخیص کرونا از سوی موساد ، عملاً از خبر وارد کردن کیت های کرونا توسط موساد پرده برداری کردند. اما خبری که از یک اختلاف و تردید حکایت داشت. «ایتامار گروتو» معاون « موشه بار سیمان-تاو» مدیر کل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی به رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کرد کیت های تشخیص کرونا که توسط موساد، شبانه از کشوری نامعلوم به سرزمین های اشغالی وارد شدند کمک خاصی به کمبودهای موجود در خصوص کرونا نمی کند. او مدعی شد آنچه به دست مقامات بهداشتی اسرائیل رسیده، آن چیزی نیست که  کمبودها را جبران کند. به این معنا که قطعات گوناگون درکیت هایی که دریافت کرده اند مربوط به کمبود سوآپ نمونه برداری نیست و کمکی به مشکلات کنونی نمی کند.

این اظهار نظر معاون مدیر کل وزارت بهداشت دو نتیجه در پی داشت اول آنکه از اقدام مخفی موساد برای وارد کردن کیت های تشخیص کرونا خبر داد. دوم اینکه اختلاف بین مقامات وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی و مقامات سیاسی امنیتی را آشکا کرد.

تلاش برای مخفی کردن اختلاف

با اظهارات معاون مدیر کل وزارت بهداشت این مسئله آشکار شد که بین مقامات اجرایی وزارت بهداشت با مقامات امنیتی سیاسی در کابینه رژیم صهیونیستی و موساد اختلاف نظر وجود دارد. روزنامه تایمز اسرائیل نوشت: به همین دلیل «موشه بار سیمان- تاو» مدیر کل وزارت بهداشت و درمان اسرائیل در بیانیه ای از موساد و دیگر شاخه های دفاعی در خصوص کمک به مقامات وزارت بهداشت برای کمک به مقابله با کرونا تشکر کرد و گفت صدها هزار کیت تشخیص کرونایی که توسط موساد تهیه شدند «کیت هایی مهم و کاربردی هستند که وزارت بهداشت به آنها نیاز دارند». او شخصا از یوسی کوهن رئیس موساد برای کمک به مقامات درمانی تشکر کرد.

در کنار این اظهارات دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با تأیید همکاری موساد در وارد کردن کیت ها به رژیم صهیونیستی، این ادعا که دریافت تجهیزات مذکور به خواست وزارت بهداشت و درمان نبوده را نادرست توصیف کرد. دفتر نتانیاهو اعلام کرد تجهیزات وارد شده توسط موساد مورد نیاز و حیاتی بوده اند».

اخبار تکمیلی

پس از انتشار این اخبار، در حالی که تعداد کیت های وارد شده توسط موساد 100 هزار کیت اعلام شده بود اما این عدد توسط هیچ مقام رسمی تأیید نشد اما دو خبر، خبرهای نخست را تکمیل کرد. خبر نخست مربوط به این بود که کیت های خریداری شده توسط موساد، از دو کشور که روابط رسمی دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارند تهیه شده اند. خبر دوم این بود که موساد طی روزهای آینده 4 میلیون کیت تشخیص کرونا را بر کیت های موجود خواهد افزود.

اما با وجود هنوز سؤالات زیادی در این خصوص وجود دارد: اینکه چرا موساد در این مقطع برای کمک به کابینه رژیم صهیونیستی وارد عمل شده است و چه نیازی به ورود موساد وجود داشته است؟ کدام کشورها حاضر به ارائه این کیت ها به موساد شده اند؟ آن هم در شرایطی که تمام کشورهای منطقه درگیر کرونا شده اند و خودشان به این امکانات نیاز مبرم دارند.

کدام کشورها، گزینه نخست همکاری با موساد اند

با توجه به وضعیت منطقه، چند کشور گزینه های همکاری با موساد هستند. با توجه به انتشار خبر سفر چند هفته قبل یوسی کوهن به قطر، این کشور یکی از گزینه های محتمل است. از سوی توسعه همکاری های پنهان خاندان سعودی با صهیونیست ها از زمان قدرت گرفتن محمد بن سلمان عربستان سعودی را نیز به عنوان یکی از گزینه های همکاری با رژیم صهیونیستی معرفی می کند. گزینه سوم عبدالفتاح السیسی در مصر است کسی که با حمایت صهیونیست ها به قدرت رسید و از زمان به قدرت رسیدن، همکاری های دامنه دار و مستمری را با آنها داشته است. و گزینه آخر کسانی هستند که در سودان با کمک صهیونیست ها توانستند قدرت را طی یک فرآیند شبه مردمی با یک کودتا در اختیار بگیرند. گزینه دیگر امارات متحده عربی است که هم پیمان عربستان است و همکاری های پنهانی طی سال های گذشته با رژیم صهیونیستی داشته است.

جمع بندی

ورود موساد به مسئله کرونا و تهیه کالاهای مورد نیاز در بحران وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نشان دهنده آن است که صهیونیست ها با وجود ادعای داشتن روابط قوی در عرصه بین الملل، این رژیم آنقدر در روابط خارجی خود ضعیف است که نمی تواند کالاهای مورد نیاز بهداشتی خود را از راه عادی تهیه کند و دستگاه جاسوسی و امنیتی خود را برای تهیه نیازها وارد می کند.

نکته بعدی این است که اقدامات موساد به گونه ای شتابزده انجام شده که به نیازهای واقعی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی توجه نداشته و دست کم در مرحله اول نتوانسته کمی به مقامات اجرایی بهداشتی کند. همین امر موجب ایجاد اختلاف نظر بین مقامات اجرایی وزارت بهداشت و مقامات سیاسی امنیتی شده است.

صهیونیست ها از این فرصت برای ادامه عادی سازی روابط استفاده کرده اند و کشورهایی را که به کمک طلبیده اند که حتی نمی توانند نام آنها را فاش کنند.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری تسنیم

Parameter:454225!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)