|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/05/02]

ناکامی سامانه ضدموشک رژیم صهیونیستی در اولین تجربه  

ناکامی سامانه ضدموشک رژیم صهیونیستی در اولین تجربه

سه شنبه 02 مرداد 1397

بیروت- ایرنا - رسانه های رژیم صهیونیستی از ناکامی سامانه جدید ضد موشک «مقلاع داوود» در اولین تجربه عملی اش خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه تارنمای «المیادین» به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی، این سامانه نتوانست موشک «توشکا» را که از سوریه شلیک شده بود، رهگیری کند.
به گفته تحلیلگر مسائل نظامی در کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی دو موشک شلیک شده از سامانه مقلاع داوود به هدف اصابت نکرد. وی هزینه هر یک از این موشک ها را یک میلیون دلار برآورد کرد.
به گفته این تحلیلگر مسائل نظامی، یکی از موشک های شلیک شده از این سامانه، بدون برخورد با هدف، در آسمان «جولان» منفجر شد و موشک دوم نیز بدون اینکه کسی از مقام های نیروی هوایی از سرنوشت آن اطلاع داشته باشند، به هدف برخورد نکرد.
ارتش رژیم صهیونیستی صبح دیروز آژیرهای هشدار را در مناطق «الجلیل» و برخی از روستاهای جولان اشغالی به صدا درآورد. رسانه های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که دیروز موشکی از سمت سوریه به مناطق اشغالی شلیک شده است .
همچنین کارشناسان منطقه ای اعلام کردند که در طول روز گذشته تا امروز هیچ شلیکی به سمت سرزمین اشغالی صورت نگرفته و حتی پهپاد یا جنگنده‌ای نیز در مرزهای فلسطین اشغالی به پرواز درنیامده است. صهیونیست ها که گرفتار جنگ الکترونیک متحدین در سوریه شده اند، برای آنکه سرپوشی بر اشتباه خود و شلیک های بیهوده سامانه‌های پدافندی شان بگذارند می‌گویند این سامانه ها پس از شلیک موشک در خاک سوریه فعال شده و به سمت آنها شلیک کردند در حالی که موشک‌های شلیک شده در خاک سوریه اصابت کرده است.
به گفته آنان ، در طول روز گذشته تا امروز هیچ موشک زمین به زمین و یا بزرگی به سمت اهداف تروریست ها در حوض یرموک شلیک نشده است بلکه چند روز پیش بود که یک فروند موشک زمین به زمین توچکا در منطقه تحت اشغال گروهک خالد بن ولید وابسته به داعش در جنوب غرب سوریه اصابت کرد و جالب آنکه سامانه های پدافندی رژیم صهیونیستی هیچ واکنشی به آن نشان ندادند حالا چگونه است که شلیک موشک‌های گراد و یا هر موشک تاکتیکی کوتاه برد دیگر باعث فعال شدن سامانه های پدافندی این رژیم شده است.
کارشناسان اعتقاد دارند که رژیم صهیونیستی عملا در دام جنگ الکترونیک و جنگ مقاومت گرفتار شده و با این شلیک ها نشان داد برخلاف آنچه که تصور می شود در حوزه پدافندی براحتی دچار مشکل می شود. شاید در وهله اول به نظر برسد آنها با موفقیت اهدافی را در خاک سوریه هدف قرار داده و می‌دهند در مقابل مقاومت نیز اگر بخواهد و اراده کند که پاسخ این تجاوزات را بدهد هر هدفی را به همان آسانی به سادگی مورد اصابت قرار داده و می‌دهد، کافی است برای این منظور به صورت همزمان بیش از ۳۰ فروند راکت یا موشک به سمت یک هدف شلیک شود خاطرتان جمع باشد که همه آنها به اهداف خود اصابت خواهند کرد.
پیش از این هم صهیونیست ها سامانه ضد موشکی گنبد آهنی را با تبلیغات زیاد آزمایش کرده بودند که در جنگ با لبنان و غزه ناکام ماندند .

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:351756!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)