|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
آخرین تحولات مربوط به اعتصاب غذای اسرای فلسطینی؛
[1398/01/26]

نبرد شرافت وارد هشتمین روز خود شد  

آخرین تحولات مربوط به اعتصاب غذای اسرای فلسطینی؛

نبرد شرافت وارد هشتمین روز خود شد

دوشنبه 26 فروردین 1398

اسراء فلسطینی قصد دارند تا با پوشیدن لباس هایشان (لباس های مخصوص زندانیان) از مسئولان زندان های رژیم صهیونیستی بخواهند تا آنان را از دیگر زندانیانی که به جنبش اعتصاب غذا نپیوسته اند، جدا کرده و به بخش های دیگر منتقل سازند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا)، به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، روز هشتم اعتصاب غذای اسراء فلسطینی در حالی آغاز گردید که همچنان رژیم صهیونیستی با بکارگیری راه و روش های مختلف سعی دارد تا زندانیان را مجبور به شکستن اعتصاب غذا کنند.

براساس گزارشات منابع خبری در داخل زندان های این رژیم، تاکنون هیچگونه توافقی میان جنبش اسراء و مسئولان رژیم اسرائیل انجام نگرفته است. اما اسراء فلسطینی قصد دارند تا با پوشیدن لباس هایشان (لباس های مخصوص زندانیان) از مسئولان زندان های رژیم صهیونیستی بخواهند تا آنان را از دیگر زندانیانی که به جنبش اعتصاب غذا نپیوسته اند، جدا کرده و به بخش های دیگر منتقل سازند.

همچنین بر اساس گزارش موسسه " آرامش قدس" گروه هایی از واحد های نظامی ضد شورش اسرائیلی  در زندان ریمون با یورش به اتاق 65 واقع در بخش 5 این زندان، اسراء این بخش را بازرسی کرده و در نهایت یک نفر از آنان بنام «فهد صوالحی» را به سلول انفرادی انتقال داده است.

به گزارش قدسنا، علاوه براین روز گذشته، «ریاض الاشقر» سخنگوی مرکز حمایت از اسرای فلسطینی اعلام کرد که به زودی ۳۰۰ تَن دیگر از اسرای فلسطینی با شروع اعتصاب در زندان‌های رژیم صهیونیستی به نبرد کرامت ۲ ملحق می‌شوند .

همچنین گفته می شود، حذف نویز اندازهای تلفن همراه، نصب تلفن های عمومی در بخش هایی از زندان ها، لغو ممنوعیت بازدید صدها نفر از زندانیان فلسطینی با خانواده هایشان، لغو مجازات جمعی اعمال شده توسط اداره بازداشتگاه های زندانیان فلسطینی از سال 2014(علاوه بر لغو تحریم هایی که به تازگی اعمال شده، به ویژه پس از سرکوب زندانیان در زندان های "نقب صحراوی و عوفر")، فراهم سازی شرایط انسانی و شرافتمندانه برای زندانیان از طریق ایجاد گذرگاهی جهت نقل و انتقال اسراء به دیگر نقاط زندان، بهبود شرایط نگهداری زندانیان کودک فلسطینی در بازداشتگاه ها، توقف سیاست کم توجهی پزشکی و بهداشتی به زندانیان و ارائه خدمات درمانی مناسب از مهم ترین درخواست های اسیران فلسطینی از مسئولان زندان های رژیم صهیونیستی است

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:396923!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)