|
|
0.0 (0)
[1400/03/18]

نبض تحولات قدس در دست مقاومت فلسطین/ لغو راهپیمایی پرچم‌ها با وجود اصرار صهیونیست‌ها  

گروههای مقاومت فلسطین تاکید کردند که صهیونیست‎ها کاری نکنند که جریان تحولات به قبل از 11 می گذشته (جنگ 12 روزه) باز گردد، همین تهدید برای مقامات صهیونیست کافی بود تا راهپیمایی پرچم ها را در روز پنج شنبه لغو کنند.

نبض تحولات قدس در دست مقاومت فلسطین/ لغو راهپیمایی پرچم‌ها با وجود اصرار صهیونیست‌ها

سه شنبه 18 خرداد 1400

گروههای مقاومت فلسطین تاکید کردند که صهیونیست‎ها کاری نکنند که جریان تحولات به قبل از 11 می گذشته (جنگ 12 روزه) باز گردد، همین تهدید برای مقامات صهیونیست کافی بود تا راهپیمایی پرچم ها را در روز پنج شنبه لغو کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه یدیعوت آحارونوت شب گذشته گزارش داد که پلیس رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که راهپیمایی پرچم ها که قرار بود در روز پنج شنبه برگزار شود، لغو شده و برگزار نمی شود.

براین اساس، بر خلاف گزارش های منتشر شده از سوی برخی رسانه های صهیونیستی تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی برای لغو این راهپیمایی قطعی است و تغییر نخواهد کرد.

در واکنش به این تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی، سران احزاب راستگرای افراطی صهیونیست واکنش های تندی اتخاذ کرده و خواستار صدور مجوز برای برگزاری این راهپیمایی شدند.

«بتسلئیل اسموتریچ» رئیس حزب صهیونیسیم دینی در این باره گفت: پلیس اسرائیل ناتوان از دفاع از اسرائیلی های حامل پرچم در خیابان های قدس است و این اقدام آنها یک تسلیم شدن ذلت بار در برابر تهدیدات حماس است.

وی افزود: البته پلیس اسرائیل قادر به حمایت از شهرک نشینان ما در اللد ، عکا و الرمله نیست و این مساله باعث شده همه به این مساله اذعان کنند که هم اکنون جریان تحولات در قدس در دستان یحیی السنوار (رهبر حماس در غزه) قرار دارد.

«ایتمار بن غفیر» رئیس حزب قدرت یهودی نیز در این باره ضمن انتقاد از مقامات پلیس رژیم صهیونیستی گفت: پلیس تسلیم حماس شده و به پرچم اسرائیل توهین می کند.

وی افزود: باید اذعان کنیم ما در برابر حماس تسلیم شده ایم اما همچنان بدون توجه به تصمیمات اتخاذ شده تلاش برای برگزاری راهپیمایی پرچم ها را ادامه خواهیم داد.

به گزارش قدسنا، جمعی از گروههای افراطی صهیونیستی با صدور بیانیه ای پیش از این از عزم خود برای برگزاری راهپیمایی پرچم ها در روز پنج شنبه خبر داده بودند.

این راهپیمایی پیش از این قرار بود همزمان با سالروز اشغال قدس از سوی صهیونیست‌ها برگزار شود اما با توجه به هشدار مقاومت فلسطین و حملات موشکی آنها، صهیونیست‌ها نتوانستند آن را برگزار کنند.

این مساله برای صهیونیست‌های افراطی شکستی بزرگی محسوب شد و آنها در تلاش بودند پس از فروکش کردن جریان تحولات جنگ 12 روزه غزه، مجددا یک راهپیمایی دیگر با عنوان رقص پرچم ها برگزار کنند.

اما روز گذشته رهبران حماس و گروههای مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی درباره برگزاری این راهپیمایی هشدار دادند. گروههای مقاومت فلسطین تاکید کردند که صهیونیست‎ها کاری نکنند که جریان تحولات به قبل از 11 می گذشته (جنگ 12 روزه) باز گردد. همین  تهدید برای مقامات صهیونیست کافی بود تا راهپیمایی پرچم ها را در روز پنج شنبه لغو کنند.

البته به نظر می رسد با وجود این تصمیم صهیونیست‎های افراطی تصمیم داشته باشند آن را برگزار کنند، با این وجود ترس شدید صهیونیستها در راهپیمایی پرچم اخیر که با حملات موشکی مقاومت فلسطین به قدس اشغالی، موجب فرار دسته جمعی صهیونیستها و فرار آنها و در نهایت لغو این مراسم شد، به احتمال فراوان صهیونیست‎ها را از این اقدام بازخواهد داشت.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:489976!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)