|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/10]

نبیه بری: مقاومت تجاوزهای رژیم صهیونیستی را متوقف می کند  

نبیه بری: مقاومت تجاوزهای رژیم صهیونیستی را متوقف می کند

۹ شهریور ۱۳۹۸

تهران – ایرنا – "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان گفت: محکومیت به تنهایی تجاوزهای رژیم صهیونیستی را متوقف نمی کند بلکه این نیروهای مقاومت هستند که پیروز این معادله به شمار می روند.

به گزارش شبکه المیادین، بری روز شنبه در مراسم چهل و یکمین سالروز ناپدید شدن امام موسی صدر گفت: اسرائیل تلاش می کند حساب های خود را در منطقه از طریق لبنان تسویه کند.

وی اضافه کرد: معرکه و نبرد ما با اسرائیل ادامه ماموریت ماست و جنبش امل به این رژیم اجازه نمی دهد که وجه خود را با بازی با سرنوشت ما تطهیر کند.

بری خطاب به طرفداران جنبش امل گفت: شما باید در آمادگی کامل باشید و تا به دشمن بفهمانید که هر وجب از لبنان مقاوم است.

وی بیان کرد: "ارتش، ملت و مقاومت" معادله ای است که همه لبنانی ها را در مقابله با طمع ورزی های اسرائیل متحد و لبنان را حفظ می کند.

رئیس مجلس نمایندگان لبنان افزود: آنچه در مرزهای شمالی سوریه و لبنان در جریان است با حوادث سوریه مرتبط است.

بری اضافه کرد: سوریه علی رغم پیروزی های میدانی، همچنان با توطئه های مختلفی روبرو است و ما درکنار این کشور تا آزادسازی سراسر سرزمین و بازگشت فرزندانش هستیم.

وی درباره جنگ یمن نیز گفت: جنگ بیهوده در یمن برغم اشاره های مثبت از سوی عربستان و امارات و ایران، این کشور را با خطر تجزیه روبرو کرده است.

بری با بیان اینکه زبان گفت و گو در موضوع یمن سودبخش تر از جنگ بیهوده و بی نتیجه است، خواستار نقش آفرینی عراق برای حل و فصل بحران یمن شد.

رئیس پارلمان لبنان با اشاره به تحریم های ایران اظهارکرد: ما مخالف تحریم های ۴۱ ساله جمهوری اسلامی به خاطر موضع اصولی این کشور در حمایت از فلسطین هستیم.

بری از دولت لبنان خواست برای وادار کردن دولت لیبی به همکاری در موضوع امام موسی صدر تلاش های خود را افزایش دهد.

وی گفت: تا زمانی که این موضوع حل و فصل نشود، روابط با لیبی برقرار نمی شود.

حجت الاسلام سید موسی صدر در روز ۱۴ خرداد سال ۱۳۰۷ در محله "چهارمردان" شهر قم به دنیا آمد.  موسی صدر در سال ۱۳۲۲ به حوزه علمیه قم وارد شد و نزد استادان مشهوری از جمله  سید حسین طباطبایی بروجردی،  شیخ عبدالجواد جبل عاملی،  محمد حجت کوه‌کمری تلمذ کرد و فلسفه را نزد علامه سید محمدحسین طباطبایی و سید رضا صدر فرا گرفت.   وی در در روز نهم شهریور ۱۳۵۷ به طرز مشکوکی در سفر به لیبی ناپدید شد و از آن پس گزارش های ضد و نقیضی در مورد زنده بودن یا مرگ وی منتشر شده است، به این معنی که از یک سو گزارش های متعددی از کشته شدن او حکایت دارد و برخی گزارش ها نیز حاکی از این است که وی در زندان های لیبی بوده است. ماجرای ربوده شده این روحانی شناخته شده در ایران، لبنان و عراق هر روز ابعاد پیچیده تری به خود می‌گیرد به طوریکه هنوز بعد از بیش از چهل سال خبری از وضعیت این روحانی سرشناس بدست نیامده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:427885!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)