|
|
0.0 (0)
[1398/12/14]

نتانیاهوی فاسد، قهرمان یک جامعه فاشیستی  

سومین انتخابات رژیم صهیونیستی با نتیجه ای غافلگیرکننده و شوک آور با شعار (اجرای معامله ترامپ ) به پیروزی بنیامین نتانیاهو و احزاب راست با 60 کرسی کنیست به پایان رسید.

نتانیاهوی فاسد، قهرمان یک جامعه فاشیستی

چهارشنبه 14 اسفند 1398

سومین انتخابات رژیم صهیونیستی با نتیجه ای غافلگیرکننده و شوک آور با شعار (اجرای معامله ترامپ ) به پیروزی بنیامین نتانیاهو و احزاب راست با 60 کرسی کنیست به پایان رسید.

حقیقت این است که هریک از کارشناسان مسائل اسرائیلی و حتی اعضای عرب کنیست و حتی ناظران اسرائیلی نیز چنین نتیجه شوک آوری را توقع نداشتند. نتانیاهو هم اکنون به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی، محاکمه خواهد شد که درمرحله اول نیز به دنبال آن بود، در مرحله دوم نیز به دنبال تصویب قانون مصونیت در کنیست است به گونه ای که تضمینی برای عدم محاکمه وی شود چرا که در راس دولت آتی باشد.

صرف نظر از سناریوهایی که پس از نتائج انتخابات نوشته خواهد شد و شاید بیشتر آن نیز منطقی باشد،امکان دارد یکی از اعضای حزب میانه یا چپ به دولت غیر فراگیر نتانیاهو بپیوندد یا اویگدور لیبرمان به آغوش احزاب راست بازگردد بنابراین بازخوانی شرایط جدید و تغییر زیرساختی جامعه اسرائیل نیاز به دقت بیشتری دارد و معتقدم نویسندگان اسرائیلی طی ساعات آتی، برای بازخوانی این تغییر و خطر آن بر جامعه دموکراتیکی که بدان افتخار می کنند دست به قلم خواهند شد.

این همان جامعه ای است که با عقاید نژاد پرستی به قعر افتاده و نخست وزیر فاسد را به شرط ادامه تجاوز به فلسطین، پذیرفته اند نتانیاهوی فاسد نیز توانست با رویاهای فاشیستی که در صدد توسعه طلبی و حمله به فلسطینینان و عربها دارد احزاب راست اسرائیلی و شهرک نشینان را تحریک کند.

این مرد به آنان القا کرده که باقی ماندنش در نخست وزیری رژیم صهیونیستی یعنی اجرای معامله ترامپ با همه ابعادش چه تبعید فلسطینیان نوار غزه به مصر و اخراج آنان در مثلث اراضی اشغالی و تسلط بر دره ها و حفظ شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری و پس از گشودن درهای کشورهای عربی و بازارهای عرب بدون کوچکترین امتیاز دهی همراه است.

نتانیاهو با این آرزوها ، ذهن احزاب راست اسرائیلی را به بازی گرفت و آنان نیز پرونده فساد وی را که بر پیشانی اش چسبیده، فراموش کردند و با همه توان برای رای دادن به وی بسیج شدند.

امروز در برابر شرایط جدیدی هستیم. عرب ها و مسلمانان باید اطمینان داشته باشند که در جامعه اسرائیل کسی وجود ندارد که به دنبال سازش واقعی با آنان باشد و این جامعه نیز فقط به فکر توسعه طلبی و حمله و تسلط است و عاشق رنگ خون و بلکه تشنه آن است اما نکته عجیب اینکه،برخی درجامعه اسرائیل پیروزی نتانیاهو را مصیبتی فرهنگی می دانند و این پیروزی دال براین است که در جامعه اسرائیل دیگر کسی به دنبال افراد سالم نیست بلکه به دنبال کسانی هستند که دل و جگر فلسطینیان و عرب ها را صبح و شب در طبق بگذارند و آن را بجوند در مقابل برخی عرب ها که مهمان همیشگی کاخ های آنان هستند خود را خوشبخت می دانند.

پیش از این، اسحاق رابین ، به دلیل عدم اطلاع دهی افتتاح حساب بانکی به نام همسرش زمانی که سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا بود، کرسی خود را به عنوان نخست وزیری ترک کرد اما جامعه اسرائیل اقدامات نظامی وی را که از هاگانا آغاز و در سال 1967 در اشغال قدس به پایان رسید حتی خدمات وی به عنوان سفیر این رژیم در امریکا را فراموش کرده اند اما با این گرایشات به جامعه فاشیستی و نژاد پرستی، این جامعه، نتانیاهو فاسد را پذیرفت بنابراین فلسطینیان باید خود را برای درگیری طولانی و پیچیده ای با نتانیاهو آماده کنند که به احزاب راست، کاسه هایی از خون فلسطینیان داده اما فلسطینیانی که هنوز به تغییر جامعه اسرائیل امیدوارند باید این جامعه به گواهی صندوق های رای فاشیستی شده است.

فارس الصرفندی

 

العالم

Parameter:453864!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)