|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/20]

نتانیاهو از کمک‌رسانی به گروه‌های کُردی در برابر حملات ترکیه خبر داد  

نتانیاهو از کمک‌رسانی به گروه‌های کُردی در برابر حملات ترکیه خبر داد

شنبه 20 مهر 1398

نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل استیلای ترکیه بر منطقه کُردی سوریه را به شدت محکوم می‌کند و در حال آماده شدن برای کمک‌رسانی به مردم جسور کُرد است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه را به شدت محکوم کرد و از کمک‌رسانی به کُردهای این منطقه خبر داد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «اسرائیل استیلای ترکیه بر منطقه کُردی سوریه را به شدت محکوم می‌کند و در مورد دست داشتن ترکیه و نمایندگانش در پاک‌سازی نژادی کُردها هشدار می‌دهد. اسرائیل در حال آماده شدن برای کمک‌رسانی به مردم جسور کُرد است.»

«لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در جواب توییت بنیامین نتانیاهو، از آماده کردن طرح تحریم اقتصادی علیه ترکیه با همکاری سناتورهای دموکرات خبر داد و نوشت: «استیلای ترکیه بر شمال سوریه با حمله به کُردها به عنوان وفادارترین متحد آمریکا می‌تواند کابوسی برای آمریکا و اسرائیل باشد.»

​​​​​​​

سناتور گراهام در توییت دیگر نوشت: «طرح تحریم اقتصادی علیه ترکیه اجرا کنیم، برای حمایت از متحدان کُردمان منطقه پرواز ممنوع ایجاد کنیم و تا دیر نشده از احیای داعش جلوگیری کنیم.»

این سناتور آمریکایی به انتقاد از دونالد ترامپ هم پرداخت و نوشت: «جناب رئیس‌جمهور! تصمیمتان در مورد سوریه نتایج سنگینی علیه امنیت بین‌المللی آمریکا و امنیت متحدان و شرکایمان خواهد داشت.»

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:433794!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)