|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنامه صهیونیستی اسرائیل هایوم:
[1398/01/26]

نتانیاهو باید در باقیمانده دوره ترامپ به مساله فلسطین پایان دهد  

روزنامه صهیونیستی اسرائیل هایوم:

نتانیاهو باید در باقیمانده دوره ترامپ به مساله فلسطین پایان دهد

دوشنبه 26 فروردین 1398

روزنامه اسرائیل هایوم اعلام کرد نتانیاهو باید از فرصت باقیمانده دوره ریاست جمهوری ترامپ نهایت استفاده را نموده و مساله فلسطین را برای همیشه پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، یک روزنامه صهیونیستی تاکید کرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی باید پیش از آنکه دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در کاخ سفید به پایان برسد در دستیابی به مساله مهمی موفق شود.

روزنامه عبری زبان اسرائیل هایوم در این باره اعلام کرد: پس از 10 سال تلاش برای آماده کردن جهان و با توجه به اینکه احتمال دارد ترامپ مجدداً به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب نشود نتانیاهو باید از فرصت حدود یکسال و نیم باقیمانده از دوره ریاست جمهوری ترامپ استفاده کرده و مساله فلسطین را یکبار و برای همیشه پایان دهد.

این رسانه صهیونیستی افزود: شرایطی که کمتر پیش می آید آن است که لیبرال های لجوج در غرب هم اکنون در ضعف نسبی به سر می برند و دولت و مردم در اسرائیل به طور بی سابقه ای به جریان راستگرا جهت گیری کرده اند و از سوی دیگر در کاخ سفید مردی حضور دارد که دوستدار اسرائیل بوده و در گذشته هیچ کس مانند وی نبوده است و این فرصتی بسیار بی نظیر و کامل است.

اسرائیل هایوم ادامه داد: چند روز پس از اعلام توافق قرن طرف فلسطینی آن را رد خواهد کرد و بلافاصله نتانیاهو باید طرح تضمین حضور دائم اسرائیل در مناطق کنونی را بر روی میز بگذارد به طوری که خطوط شهرک های یهودی در اطراف قدس یکپارچه ترسیم شده و عرض و طول آن تمام کرانه باختری را در بر بگیرد و طبیعتاً باید متضمن حضور نظامی اسرائیل در تمام نقاط مهم نیز باشد.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: همچنین باید پاسخ حقوق عرب های غیر نظامی این مناطق نیز داده شود که می توان آن را از طریق ایجاد کنفدرالی با اردن تامین کرد، نتانیاهو باید در دوره نخست وزیری پیش رو به مساله فلسطین پایان داده و آن را پشت سر بگذارد و هیچ کس مانند وی نمی تواند این کار را انجام دهد.

این روزنامه در ادامه مقاله خود آورده است: نتانیاهو می تواند با ایجاد انعطاف و افزایش بودجه کمک های خارجی اسرائیل این مساله را تحقق بخشد زیرا اسرائیل به طور خجالت آوری در پایین ترین سطح اختصاص بودجه های کمکی به کشورهای در حال توسعه در جهان قرار دارد و این با وجود آن است که تقاضا برای توانایی های اسرائیل بسیار زیاد است، اسرائیل نیاز فراوانی به گسترش و تحکیم خود روابط با کشورهای سراسر جهان دارد.

اسرائیل هایوم تاکید کرد: اختلاف نظرات داخلی اجازه حل و فصل مساله فلسطین را نمی دهد و با وجود آنکه نخست وزیر به خوبی اقدامات لازم برای انجام این ماموریت مهم را تشریح می کند اما سخنان خود را به خوبی اجرایی نمی کند به طوری که آژانس کمک های خارجی اسرائیل (مشاف) به جای آنکه رشد کند نابود شده است.

این روزنامه صهیونیستی در پایان افزود: اموال یهودیان در سراسر جهان به همراه پیشنهادات آنان برای ایجاد بازارهای خصوصی و نظارت های اسرائیلی بر آنها، اسرائیل را به جایگاهی بی بدیل در عرصه بین الملل ارتقا خواهد داد و حتی می تواند خسارت های ناشی از تبلیغات فلسطینیان را کاهش دهد و این مساله باید یهودیان سراسر جهان را به یکدیگر مرتبط نماید.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:396925!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)